Łydka Grubasa z koncertem i... telewizją. Zespół ciężko pracuje podczas pandemii

i

Autor: Matriały prasowe

Łydka Grubasa z koncertem i... telewizją. Zespół ciężko pracuje podczas pandemii

2020-12-11 13:59

Lockdown kultury wymusił na ludziach z branży konieczność szukania alternatyw dla dotychczasowej działalności. Zespół Łydka Grubasa postanowił... uruchomić kanał telewizyjny o nazwie Łydka TV. W najbliższą sobotę, 12 grudnia, o godzinie 19.30, kanał zostanie zainaugurowany koncertem online w wykonaniu zespołu.

„Koncertów nie ma, a żyć trzeba” - mówi nam Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista. „Szycie maseczek nam nie szło, bo wychodziły same trójkątne. Do rozwożenia żurku też się nie nadaję, bo nie mam prawa jazdy. Ale Telewizja – o, to jest coś! Zwłaszcza, że posiedziałem ostatnio parę godzin przez telewizorem i widzę gołym okiem, że wymagania intelektualne nie są zaporowe”. Po ciężkiej burzy mózgów, zespół postanowił zainaugurować Łydka TV... koncertem we własnym wykonaniu. Jak powiedział nam Maciej „Ziggy” Charytoniak – gitarzysta zespołu - takie rozwiązanie ma wiele zalet.

„Nie musimy od razu ponosić kosztów, doskonale znamy format programu, jest sprawdzony Prowadzący i nie brakuje nam statystów. Poza tym, mamy gotowe kostiumy i oprawę dźwiękową”. Koncert będzie transmitowany bezpłatnie na kanale Youtube zespołu. Produkcja wizualno - dźwiękowa, pomimo ciężkiej sytuacji, będzie na zawodowym poziomie. Zespół wynajął profesjonalne studio telewizyjne i zawodową ekipę. „Na stały abonament o zasięgu ogólnopolskim pewnie przyjdzie nam chwilę poczekać” - powiedział Dominik „Długi” Skwarczyński, klawiszowiec. „Na razie uruchomiliśmy system dobrowolnych, wirtualnych „biletów” zwanych „naŁydkiem” - ale nie wykluczamy, że wkrótce staniemy się poważnym graczem na rynku mediów. Uważamy, że lepiej zrobić dobry program raz na pół roku niż padakę 24 godziny 7 dni w tygodniu, ludzie to pokochają”. Koncert Łydki Grubasa inaugurujący Łydka TV, już w sobotę, 12 grudnia, o 19.30.