Queenie - czeski tribute band Queen podbija serca fanów [VIDEO]

i

Autor: Queenie - czeski tribute band Queen podbija serca fanów [VIDEO]/screen: youtube.com/user/ReyGii

Los zespołu Queen stał pod wielkim znakiem zapytania! Fani nie dowierzają

2021-04-20 10:56

Okazuje się, że historia legendarnego zespołu Queen mogła potoczyć się zupełnie innym torem. Porównanie do torów jest w tym przypadku adekwatne, bo od jednej płyty zależało czy kariera muzyków nie wykolei się, a co za tym idzie nie legnie w gruzach. To mógł być faktyczny koniec ich muzycznej drogi. Na jaw wyszły informacje, z których wynika, że wszystko zależało od sukcesu wydania A Night at the Opera.

Gdyby nie wydany w 1975 roku album prawdopodobnie teraz nikt nie pamiętałby już o zespole Queen. Zapewne pamiętacie, że najważniejsze i najsłynniejsze zarazem hity takie jak Bohemian Rhapsody, Love of My Life oraz You're my Best Friend pochodzą właśnie z tego albumu.

Koniec zespołu Queen - to mogło się wydarzyć

To mogło się wydarzyć - koniec zespołu Queen był bardzo bliski, a los zespołu stał pod wielkim znakiem zapytania. Gdyby jednak okazało się, że słynny i szanowany do dziś album A Night at the Opera byłoby porażka wydawniczą istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że aktualnie nikt nie pamiętałby o istnieniu tej ikonicznej już kapeli.

Joanna Wołosz gra przebój Queen

W tamtym czasie zespół postawił dosłownie cały swój dorobek i przyszłość na jedną kartę. Było to wówczas wielkim ryzykiem i naprawdę wszystko mogło się wtedy wydarzyć. 

Dokument Queen: The Greatest - nowe fakty o zespole

Nowe fakty o zespole wychodzą na jaw, a to za sprawą dokumentu Queen: The Greatest. W kolejnym odcinku tej dokumentalnej serii dowiadujemy się istotnych faktów w sprawie wydarzeń sprzed lat, które mogły być gwoździem do trumny kariery muzyków. Brian may w wylewny sposób opowiedział widzom o ówczesnych długach i złej kondycji finansowej zespołu Queen. - Byliśmy nie tylko biedni, ale mieliśmy długi. Ludzie od dźwięku, oświetlenia, wszyscy, z którymi współpracowaliśmy, nie mieli wypłat. Byliśmy w bardzo trudnej sytuacji. Zespół mógł się się rozpaść, gdyby album okazał się klapą - mówi w rozmowie z dokumentalistami.

Losy i historię zespołu możecie śledzić w ramach kilkuodcinkowej produkcji, która przyciąga uwagę fanek i fanów z całego świata. Na szczęście seria dostępna jest całkowicie za darmo!

Serial dokumentalny Queen: The Greatest - gdzie oglądać

Zapewne zastanawiacie się teraz gdzie oglądać serial dokumentalny Queen: The Greatest - mamy dobre informacje, ten dostępny jest w sieci całkiem za darmo! Serial skupia się w głównej mierze wokół losów zespołu i istotnych wydarzeń, które ukształtowały muzyków i miały wymierny wpływ na historię formacji. Produkcja przywołuje liczne wspomnienia z Freddiem Mercurym w roli głównej, a widzowie z każdym odcinkiem odkrywają nowe fakty, stając coraz bliżej, a wręcz oko w oko z muzykami tworzącymi ten legendarny zespół.

QUIZ. Freddie Mercury zmarł 30 lat temu. Co wiecie o legendarnym wokaliście i zespole Queen?

Pytanie 1 z 10
Kto jako ostatni dołączył do składu Queen?