Live Nation Polska

i

Autor: Adam Bysiek / Radio ESKA ROCK Live Nation Polska

LiveNation zostawia konkurencje daleko w tyle. Agencja zorganizuje 2 razy więcej koncertów w 2022?

2021-05-18 12:31

Miniony rok był okresem wielomilionowych strat poniesionych przez właścicieli firm i spółek, które od lat trudnią się organizacja największych festiwali i koncertów w Polsce i na świecie. Skutki pandemii koronawirusa oraz przymusowego zamknięcia wielu sektorów gospodarki będziemy odczuwać przez najbliższe lata. Wielką nadzieją dla imprezowiczów, którzy generują przychód firmom takim jak Live Nation, była powszechna dostępność szczepionek na SARS-CoV-2. Pomimo stale rosnącej liczby osób decydujących się na dokonanie iniekcji, najwięksi gracze i tak odwołują swoje wydarzenia.

Ten smutny los spotkał już uwielbiany Open'er Festival 2021, którego organizatorzy niespełna przed tygodniem odwołani tegoroczną edycję obiecując jednocześnie spotkanie w Gdyni w tym roku, ale w ramach skromnej i małej imprezy. Szczegółowych informacji o niej nadal brak.

Live Nation ma plan na 2022 rok

Live Nation ma całkiem niezły plan na 2022 rok, z którego wynika, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to firma będzie w stanie zostawić swoja konkurencję daleko w tyle! proces walki o każdy fragment rynku zadziała in plus również dla kupujących bilety. Osoby te zyskają według wstępnych założeń możliwość uczestnictwa w niemalże podwojonej liczbie eventów, na których zagrają zespoły i artyście rozpoznawalni na całym świecie.

Gwiazdy, które zagrały koncerty w Polsce tylko jeden raz

Informacje jakie docierają do nas od giganta i potentata branży koncertowej napawają nas optymizmem. Z oficjalnych danych wynika, że firma zarezerwowała dokładnie dwa razy więcej koncertów na 2022 roku niż jeżeli miało to miejsce w 2019 roku.

Live Nation komentuje i podsumowuje straty wynikłe z pandemii

Live Nation komentuje i podsumowuje straty wynikłe z pandemii oraz szczegółowo informuje o planie na najbliższy czas, który ma poprawić sytuacje finansową spółki oraz znacznie ułatwić imprezowiczom zakup większej ilości biletów na koncerty ulubionych artystów.

- Na całym świecie ludzie ponownie pokazują potrzebę wyjścia i spotkań towarzyskich, co wzmacnia nasze oczekiwanie, że powrót na koncerty będzie logicznym postępem, ponieważ szczepionki są łatwo dostępne dla każdego, kto chce je otrzymać. Ma to już powoli miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie z ufnością planujemy ponowne otwarcia, szczególnie na koncertach plenerowych, i spodziewamy się, że wiele innych naszych głównych rynków wystartuje tego lata - mówi Prezes i dyrektor generalny Live Nation, Michael Rapino. W kolejnej wypowiedzi potwierdził to na co wszyscy fani koncertów liczyli, a mianowicie ważne i wielkie trasy koncertowe na 2022 rok.

- Już widzimy potwierdzone daty głównych tras koncertowych w 2022 r., które wzrosną dwukrotnie w porównaniu z tym samym okresem przed pandemią, w 2019r. Wielu z tych artystów będzie odbywać trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, Europie, a często w Azji lub Ameryce Łacińskiej – przygotowując nas na silny, wieloletni okres wzrostu - dodał Michael Rapino. Wieści jakie docierają do nas od organizatorów wydarzeń z pewnością wielu napawają optymizmem, ale też dają nadzieję na to, że 2022 roku nie tylko przetrwamy, ale przeżyjemy wolni od jakichkolwiek powinowactw związanych z, miejmy nadzieje już minioną, pandemią koronawirusa.