Kultowy film Tima Burtona wraca do Polski jako musical. Beetlejuice w Warszawie

i

Autor: materiały promocyjne

Kultowy film Tima Burtona wraca do Polski jako musical. "Beetlejuice" w Warszawie

2022-11-24 10:37

Stało się! Coś, o czym nie wiedzieliśmy, że jest nam potrzebne, właśnie zostało zapowiedziane i momentalnie okazało się, że chcemy to mieć tu i teraz, a najlepiej zaraz. Jeśli kochacie czarny humor, przewrotność i do tego jarmarczno-gotycko-halloweenową estetykę spod znaku Tima Burtona, przygotujcie się i... bądźcie cierpliwi.

Tak, cierpliwość zdecydowanie się tutaj przyda, bo to na razie dopiero zapowiedź adaptacji. Warszawski Teatr Syrena właśnie pochwalił się pozyskaniem licencji na musical na podstawie filmu "Beetlejuice", który w Polsce miał tytuł "Sok z żuka". Przepełniona czarnym humorem historia o ekspercie od przepędzania żywych z nawiedzonych domów. Bo przecież w nawiedzonym domu to żywi dla duchów są intruzami.

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Jeśli pamiętacie doskonałą komedię z 1988 roku to już wiecie, czego możemy się spodziewać, bo mucial czerpie garściami z filmowego oryginału. Tytułowy Sok z Żuka to ezgzorcysta od ludzi, choć w sumie można go bardziej porównać do firmy dezynsekcyjnej, która zamiast karaluchów wygania ludzi. Już sam film był bardzo muzyczny, a Tim Burton w większości swoich produkcji z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku wplatał piosenki jako element narracji. Przez praktycznie całą karierę filmową towarzyszy mu zresztą ulubiony kompozytor, Danny Elfman, którego styl jest równie rozpoznawalny jak technika reżysera. Czy musical jest jednak w stanie oddać klimat filmu? Obejrzeliśmy trailery z wersji amerykańskich i jesteśmy dobrej myśli.

Na razie jednak za wcześnie na ustawianie się w kolejce po bilety do warszawskiego Teatru Syrena. Potwierdzenie zakupu licencji oznacza, że dopiero ruszą prace nad aranżacją, obsadą i tak dalej. Zatem trzymajcie się mocno, bo premiera zaplanowana jest dopiero na 2025 rok. Jednak pamiętając tamtejszą adaptację "Rodziny Addamsów" można spodziewać się naprawdę doskonałej zabawy.