Kuba Sienkiewicz: 5 rzeczy, którymi zasłynął muzyk

i

Autor: Screen z filmu/ fot. https://www.youtube.com/user/ElektryczneGitarVEVO

Kuba Sienkiewicz: 5 ciekawostek o muzyku Elektrycznych Gitar

2016-06-09 18:09

Elektryczne Gitary manifestacyjnie zmieniły tekst Kilera w trakcie występu na festiwalu w Opolu. Jesteście ciekawi kim jest lider zespołu, Kuba Sienkiewicz? Sprawdźcie ciekawostki o muzyku.

Kuba Sienkiewicz doskonale znany Wam jako lider Elektrycznych Gitar zmienił tekst ostatniej zwrotki "Kilera" w trakcie występu na festiwalu w Opolu. Sprawdźcie 5 ciekawostek na temat lidera Elektrycznych Gitar.

>> Woodstock 2016 festiwalem podwyższonego ryzyka! Co nam grozi?

1. Lekarz w świecie rocka

Kuba Sienkiewicz z wykształcenia jest lekarzem specjalizującym się w leczeniu choroby Parkinsona. Nie przeszkadzało to jednak Kubie w graniu koncertów z zespołem.2. Już tylko Killer...

Największą popularność zespołowi Elektryczne Gitary przyniósł film "Kiler". Juliusz Machulski mówiąc krótko, wylansował zespół umieszczając ich utwory na soundtracku do swojej komedii.

3. Poważne odznaczenia

W 2013 roku Kuba Sienkiewicz otrzymał dwie nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: brązowy medal Gloria Artis oraz nagrodę okolicznościową.

4. Na srebrnym ekranie

Kuba Sienkiewicz na ekranie pojawił się w filmie "Poranek Kojota" i zagrał... lekarza. Bardziej wymownie się nie dało, sprawdźcie sami:


5. Historia znanej piosenki

Słynny utwór Elektrycznych Gitar pod tytułem "Dzieci wybiegły" jest inspirowany 41 Liceum Ogólnokształcącym imienia Joahima Lelewela. Nic dziwnego, Kuba Sienkiewicz jest absolwentem tej szkoły.


>> Francja - skład na Euro 2016. Lista piłkarzy, kto zagra na Mistrzostwach Europy 2016