Kto stworzył hip-hop? Według Run DMC jest to grupa zasłużona dla rock

i

Autor: freeimages.com/Rodrigo Ortega

Kto stworzył hip-hop? Według Run DMC jest to grupa zasłużona dla rock

2020-12-18 11:46

Konflikt dotyczący tego kto zapoczątkował hip-hop, trwa od wielu lat. Zdania są podzielone, a teraz dosyć nietypową teorią podzielił się zespół Run DMC, który twierdzi, że pewien zespół bardzo zasłużony dla rocka, był prekursorem pewnych rozwiązań, jak i samego hip-hopu.

Kto zapoczątkował hip-hop? To pytanie przewija się dosyć często i trudno jednocześnie stwierdzić, kto zapoczątkował gatunek, który obecnie króluje na świecie. Pytano wielu twórców i prekursorów, aż w końcu pytanie trafiło do Run DMC. No i tutaj odpowiedź jest dosyć zaskakująca, bo jedni z pionierów sceny twierdzą, że prekursorami hip-hopu był zespół, który uważa się za zasłużoną grupę dla muzyki rockowej.

Co tam w środku gra? - Rammstein

Kraftwerk byli prekursorami hip-hopu? Tak twierdzi Darryl 'DMC' McDaniels

W wywiadzie dla 'NME'Darryl „DMC” McDaniels stwierdził, że podwaliny pod hip-hop położyła grupa Kraftwerk:

Kraftwerk stworzył hip hop. Kraftwerk to podwaliny dla hip hopu nie tylko ze względu na muzykę, ale też dlatego, że sami budowali swoje instrumenty i komputery. Robili to samo, co młodzi chłopcy i dziewczęta na Bronksie. Nie mieliśmy studia, ale słyszeliśmy ich muzykę i było w niej coś, co do nas przemawiało. Jeśli posłuchacie wczesnego hip hopu, to podążaliśmy śladem tego niemieckiego zespołu.

Jak widać, to kolejna cegiełka do dyskusji o tym, kto zapoczątkował hip-hop. Jak widać, ten temat nigdy nie zostanie rozwiązany.