Kto namówił Angusa Younga do noszenia mundurku? Gitarzysta opowiedział historię

i

Autor: screen: https://youtu.be/54LEywabkl4

Kto namówił Angusa Younga do noszenia mundurku? Gitarzysta opowiedział historię

2021-02-25 12:32

Są postaci w historii rocka, które są tak rozpoznawalne, że trudno nigdy się z nimi nie zetknąć. Z pewnością jedną z takich postaci jest Angus Young, który w swoim mundurku biega po scenach od kilku dekad. Kto namówił do noszenia tego specyficznego stroju?

Angus Young jest jedną z tych postaci w świecie rocka, którą z pewnością kojarzy większość osób. Wiadomo, słynny kaczy chód, mundurek i gitara Gibson SG, to znaki rozpoznawcze gitarzysty. Przez lata było kilka wersji historii, a teraz Angus postanowił opowiedzieć o tej jednej, właściwej.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Kto namówił Angusa Younga do noszenia szkolnego mundurka? Gitarzysta opowiedział o tym w wywiadzie

Przez lata mówiło się o tym, że do noszenia mundurka na scenie, Angusa namówiła siostra. Muzyk potwierdził to w wywiadzie dla 'Paste Magazine':

Tak. Dzięki mundurkowi zwracałem na siebie uwagę. To była sugestia mojej siostry. Również mój brat, George, powiedział: „To świetny pomysł! Pomyślą, że jesteś małym dzieciakiem, będziesz zwracał uwagę. Znakomity chwyt!”. A potem Malcolm powiedział: „Musisz to zrobić!”. Nie bardzo miałem jak z tego wybrnąć. Powiedziałem więc: „No dobra, skoro mam to zrobić, to zrobię to”

Jak widać stało się to absolutnym hitem, który jest też wizytówką gitarzysty, z którą nie rozstaje się od kilku dekad.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?