Squid Game - gdzie oglądać?

i

Autor: Netflix "Squid Game" - gdzie oglądać?

Kryptowaluta 'Squid Game' okazała się oszustwem. Założyciele zniknęli z potężnymi pieniędzmi

2021-11-03 10:51

Serial 'Squid Game' bije rekordy popularności i pewnym jest, że pojawi się kolejny sezon. Popularność produkcji jest również wykorzystywana przez różnego rodzaju oszustów, którzy próbują zarobić na naiwności ludzi. Tak było niedawno, gdy pojawiła się kryptowaluta nawiązująca do serialu.

Spokojnie można stwierdzić, że 'Squid Game', to jeden z największych hitów Netflixa ostatnich lat, który wykręca gigantyczne liczby. Produkcja oczywiście doczeka się drugiego sezonu, jednak nie ogłoszono dokładnej daty premiery. Nie przeszkadza to jednak w tym, by nadal zarabiać spore pieniądze na serialu, sprzedając na przykład dedykowany merch. Są też tacy, którzy oszukują i to na spore pieniądze. Tak było w temacie kryptowaluty, która została zainspirowana serialem. Problem w tym, że twórcy zniknęli z dnia na dzień, zabierając ze sobą pieniądze!

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

Kryptowaluta 'Squid Game' okazała się oszustwem. Założyciele zniknęli z potężnymi pieniędzmi

Squid miało być kryptowalutą z gatunku play to earn. Chodzi o to, że tokena można byłoby wykorzystać w grze online lub dalej inwestować, wymieniając na inną kryptowalutę lub tradycyjny środek płatniczy. Wartość waluty zaczęła szybko rosnąć, dlatego inwestorzy mogli czuć się dobrze, nie zauważając, że twórcy zabronili odsprzedaży środków. Nagle, okazało się, że zarządzający kryptowalutą Squid spieniężyli środki i zniknęli. Ile ukradziono? Według analiz, nieuczciwi twórcy mogli zgarnąć nawet 3,3 miliona dolarów!

Kryptowaluta była reklamowana jako środek płatniczy w grze online, która teoretycznie miała zostać wydana przez Netflixa i to w tym miesiącu. Nikomu nie przyszło do głowy, by zweryfikować dane strony i ją sama ogólnie. Witryna zawierała wiele błędów i jak widać, nikogo to nie zaniepokoiło.

Sonda
Czy oglądałeś choć jeden odcinek "Squid Game"?