Koncerty 2021

i

Autor: ADAM BYSIEK / Radio ESKA ROCK Koncerty 2021

Koncerty wracają! Wiemy na jakich zasadach będą się odbywać imprezy od 4 czerwca

2021-05-26 13:31

Właśnie poznaliśmy nowe rozporządzenie rządu w sprawie restrykcji i uwalniania kolejnych branż i sektorów gospodarki. Od czterech dni trwa protest artystów, którzy domagają się możliwości legalnego koncertowania i wiele wskazuje na to, że głos gwiazd okazał się na tyle donośny, że premier wraz z ministrem zdrowia postanowili wycofać się z podjętych wcześniej decyzji. Wtorkowa publikacja daje nadzieje na szybszy powrót do normalności.

We wtorek w nocy opublikowano w Dzienniku Ustaw nowelizację przepisów o obowiązujących nakazach i zakazach związanych z pandemia koronawirusa.

Koncerty wracają - jest nowelizacja ustawy

Z uśmiechem na twarzach informujemy, że koncerty wracają, ponieważ we wtorek w nocy pojawiła się istotna nowelizacja ustawy. Pierwotna zakładała, że małe wydarzenia w plenerze będą mogły się odbywać z udziałem publiczności, ale wyłączono spod tej decyzji działalności grup cyrkowych i zespołów muzycznych. Takie działania rządu były jednoznaczne z uniemożliwieniem muzykom występowania na żywo przed publicznością.

Powstał Kodeks Odpowiedzialnego Festiwalu

Z naszych najnowszych ustaleń wynika, że przepisy, które wchodzą w życie z dniem 25 maja 2021 roku umożliwią organizację koncertów. Dobrą informacją jest również ta, z której jasno wynika, że w wydarzeniach tych będzie mogła brać udział publiczność. Wiele wskazuje na to, że wycofanie się rządu z pierwotnych założeń ustawy, może być spowodowany protestem artystów, który swoim zasięgiem objął cała Polskę.

Koncerty z publicznością w Polsce - kiedy wracają?

Koncerty z publicznością w Polsce - kiedy wracają? Takie pytanie zadają sobie wszyscy ci, którzy posiadają już bilet na koncert swojego ulubionego artysty lub dopiero planują kupić wejściówkę. Zgodnie z nowelizacją ustawy w Dzienniku Ustaw pierwsze koncerty będą mogły odbyć się legalnie już 4 czerwca 2021 roku. najnowsze rozporządzenie określa też w jaki sposób swoją działalność będą mogły prowadzić parki rozrywki i jakie wymagania stawiane są przed organizatorami wydarzeń kulturalnych i koncertów.

  • udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami oraz udziału w wydarzeniu nie więcej niż 250 osób;
  • zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa,
  • zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków

Z rozporządzenia jasno wynika, że do liczby uczestników nie wlicza się osób już zaszczepionych

Sonda
Popierasz protest gwiazd o uwolnieie branży koncertowej?