Dzieciństwo: co dzieciom uchodzi na sucho, a dorosłym nie wypada?

i

Autor: _photos.com|photos.com Dzieciństwo: co dzieciom uchodzi na sucho, a dorosłym nie wypada?

Kuchnia

Każdy z nas tak ma. Te potrawy przenoszą w czasie. Czy wiesz czym jest comfort food?

Zawsze chętnie wracamy do czasów beztroskiego dzieciństwa lub szalonej młodości. Z pewnością każdy z nas ma dania, które kojarzą mu się dawnymi czasami. Jesteście ciekawi czym jest comfort food? Odpowiedzi szukajcie w artykule!

Najczęściej z rozrzewnieniem wspomina się kuchnię babci: naturalne składniki, niepowtarzalny smak i wiele wspomnień, które powiązane są z konkretnym jedzeniem. Każdy z nas ma taką potrawę i z pewnością już o niej myśli, gdy czyta ten artykuł.

Comfort food. Co to jest?

Gastronomia znalazła określenie, na ulubione smaki z dzieciństwa lub młodości. Dlatego gdy sentymentalnie myślimy o konkretnych daniach sprzed lat, gdy mamy takie potrawy, które kojarzą nam się z naszym dzieciństwem, właśnie te przysmaki nazywamy  comfort foodem!

Comfort food kojarzy się z wieloma wspomnieniami z dzieciństwa, powiązanymi z wakacjami u babci i wspólnym gotowaniem. Czym charakteryzuje się ten rodzaj dań?

Comfort food. Co to za dania?

Z reguły uważa się, że comfort food, odznacza się wysoką kalorycznością, a wszystko przez potrawy na słodko. W rzeczywistości dania uznawane za comfort food w Polsce, takie jak budyń, pączki, racuchy, placki ziemniaczane, kopytka lub pierogi, będą zawierać wiele kalorii. Jednak można przygotować potrawy comfort food bez zbędnych kalorii.

Jednocześnie pamiętajmy też, że nie wszystko, co jest „comfort” musi być tuczące – dlatego kto nie lubi zupy pomidorowej, zupy ogórkowej, zupy szczawiowej, czy też jesiennej – zupy grzybowej?

Jaki kraj taki comfort food

Ważne jest by pamiętać, że comfort food to sprawa indywidualna dla danego człowieka, regionu czy państwa. Chociaż niektóre kultury mają wspólny comfort food. Taką potrawą jest na przykład rosół, który przygotowuje się w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych. Kolejne bardzo popularne dania comfort food to pizza, grzanki z serem i keczupem, w Polsce zajadamy się zapiekankami.

Comfort food jest ważnym sektorem w gastronomii. Szefowie kuchni lubią proponować swoim gościom dania, które kojarzą się dzieciństwem. Dzięki temu każdy przezywa swoją prywatną "podróż w czasie".

Łodzianin wyruszył w samotną podróż do Afryki

Quiz: Skąd pochodzi ten wers? Czy rozpoznasz kawałki grupy KOLABORANCI?

Pytanie 1 z 10
1. "Czy wzrośnie wtedy ranga Boga Gdy mu się wyznawców doda?"