Corey Taylor pisze piosenki pop?

i

Autor: fot. Bulls Corey Taylor autorem popowych piosenek?

Jedna z piosenek Slipknota była napisana dla Anthraxa? Corey Taylor opowiedział o co chodzi

2020-11-26 10:34

Slipknot ma w swojej dyskografii albumy, które stały się niesamowicie popularne, a to głównie dzięki singlom, które podbijały listy przebojów. Corey Taylor postanowił ujawnić, które numery jego zespołu były napisane dla grupy Anthrax.

Slipknot ma na swoim koncie wiele świetnych albumów i numerów, które na stałe zapisały się w historii muzyki rockowej. Mało kto pamięta, że w 2007 roku grupa Anthrax szukała wokalisty i wtedy plan był taki, żeby w zespole śpiewał Corey Taylor. Wszystko było dogadane, jednak wytwórnia zapowiedziała Coreyowi, że jeśli dołączy do thrashowej grupy, dostanie wielomilionowy pozew sądowy. Wokalista postanowił wspomnieć, jakie numery, które obecnie należą do Slipknota, były dedykowane dla Anthrax.

Co tam w środku gra? - Motorhead

Corey Taylor o piosenkach Slipknota, które miały być dla Anthraxa: Byłem załamany

W wywiadzie dla ''Talk Is Jericho'', Corey wspomniał czas, gdy zakazano mu nagrań z Anthraxem:

Byłem załamany. Przez długi czas myślałem, że Charlie był z tego powodu na mnie wściekły. Czułem się okropnie. Bardzo chciałem to zrobić. Przysłali mi demówki, wiele z tych numerów potem trafiło na ''Worship Music''. Za każdym razem, gdy słyszę tę płytę, przypominają mi się piosenki, które miałem zaśpiewać. Niektóre rzeczy, które pisałem dla Anthrax trafiły na płytę ''All Hope Is Gone'' Slipknot. Pozmieniałem nieco melodie, ale tekst ''Dead Memories'' miałem zamiar wykorzystać w Anthrax.

Jak wiadomo, do grupy finalnie powrócił Joey Belladonna, który w 2011 roku zaśpiewał na albumie ''Worship Music''