Jeden z dziesięciu

i

Autor: screen YouTube/TVP VOD

Jeden z dziesięciu - to koniec programu? Jest komentarz TVP!

2021-04-23 12:49

Jeden z dziesięciu to najdłużej nadawany teleturniej w polskiej telewizji. Program, z Tadeuszem Sznukiem w roli prowadzącego, gości na antenie Telewizji Polskiej od 3 czerwca 1994 roku. 21 kwietnia 2021 roku wyemitowany został Wielki Finał 124. edycji show. Widzowie zaniepokoili się, kiedy pod koniec odcinka Tadeusz Sznuk pożegnał się z widzami. Wszyscy zastanawiają się, czy kultowy teleturniej zniknie z ekranów naszych telewizorów. Telewizja Polska wydała w tej sprawie oświadczenie.

Jeden z dziesięciu znika z anteny TVP? Teleturniej Jeden z dziesięciu gości na antenie TVP1 od 1994 roku. Niezmiennie przyciąga ogromną publiczność, która z ciekawością obserwuje poczynania uczestników programu. Każdy odcinek hitu stacji składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich zawodnicy otrzymują po dwa pytania. Odpowiedź przynajmniej na jedno z nich umożliwia udział w II etapie. W kolejnej rundzie zawodnicy sami wyznaczają, który z przeciwników ma odpowiadać. Do trzeciego etapu, czyli do finału odcinka, przechodzi trzech zawodników. Uczestnik, który zgarnie najwięcej punktów, trafia do Wielkiego Finału danej edycji.

Kozacka miłość VS Więzień miłości. Czym się różnią te seriale? | ESKA XD - Hotplota #21

Jeden z dziesięciu - to koniec programu?

W środę 21 kwietnia 2021 roku Telewizja Polska wyemitowała Wielki Finał 124. edycji teleturnieju. Tym razem najlepszym zawodnikiem okazał się Sebastian Witkowski, który pokonał rywali, zdobywając aż 555 punktów i zgarniając wszystkie nagrody tej edycji. Jak zawsze pod koniec odcinka Tadeusz Sznuk podziękował widzom za obecność, a następnie stwierdził, że to koniec. Słowa prowadzącego zmroziły widzów, którzy nie wyobrażają sobie telewizji bez kultowego teleturnieju.

Już dzień po emisji ostatniego odcinka edycji teleturnieju, Telewizja Polska postanowiła odnieść się do, krążących po sieci, informacji. Jak czytamy w oświadczeniu:

Telewizja Polska nie planuje rezygnować z emisji teleturnieju „Jeden z dziesięciu" na antenie TVP1. W zależności od sezonu, TVP od wielu lat emitowała zarówno odcinki premierowe, jak również najbardziej atrakcyjne serie powtórkowe. W oparciu o już nabyte prawa będzie on nadal obecny w aktualnej i w kolejnych ramówkach TVP1.

W celu uruchomienia produkcji kolejnych serii audycji, TVP prowadzi aktualnie negocjacje z producentem teleturnieju dotyczące warunków kontynuacji współpracy. Oczekiwania producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione. (...) W przypadku formatów, do których prawo posiada producent zewnętrzny, np. „Jeden z dziesięciu”, produkcje takie są i mogą być kontynuowane przez TVP jedynie wówczas, kiedy producent akceptuje w pełni partnerskie zasady współpracy i nie eskaluje oczekiwań ponad obecnie obowiązujące w TVP standardy.

Telewizja Polska nie będzie zawierać niekorzystnych umów. Te czasy skończyły się bezpowrotnie kilka lat temu. Telewizja liczy na korzystne dla stron zakończenie negocjacji w sprawie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, czego z pewnością oczekują również Widzowie.

Od 22 kwietnia Telewizja Polska pokazuje powtórki odcinków 120. serii teleturnieju. Jak na razie nie wiadomo jeszcze, czy nowe odcinki zawitają na antenę. Wszystko zależy od tego, czy TVP dojdzie do porozumienia z producentem programu.

Źródło: Jeden z dziesięciu - to koniec programu? Jest komentarz TVP!