Jason Newsted opowiedział o tym, jak poświęcał się dla Metalliki: Wierzyłem w siebie i w zespół

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=n7Uw7B5cJ_Q

Jason Newsted opowiedział o tym, jak poświęcał się dla Metalliki: Wierzyłem w siebie i w zespół

2021-09-06 11:22

Odejście Jasona Newsteda z Metalliki, było ogromnym ciosem dla zespołu, ale także szokiem dla fanów, którzy uwielbiali basistę. Niedawno Newsted wypowiedział się na temat jego noszenia koszulek Metalliki na koncertach. Z czego to wynikało?

Gdy Jason Newsted odchodził z Metalliki, zespół był w rozsypce, a decyzja zaskoczyła nie tylko fanów, ale także zespół. Po latach panowie poprawili stosunki między sobą, a Jason dobrze wspomina czas spędzony w zespole. Co jakiś czas pojawiały się pytania, dlaczego na koncertach Jason grał w koszulce Metalliki. W końcu zostało to wyjaśnione.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Dlaczego Jason Newsted nosił koszulki Metalliki na koncertach? Jest wyjaśnienie

W wywiadzie dla 'Talk Toomey', Jason wyjaśnił, dlaczego występował w koszulkach zespołu podczas koncertów:

Wierzyłem w siebie i w zespół. Zrobiłbym wszystko, co w mojej mocy, żeby go promować. Poświęciłbym się, jak bym tylko mógł. Bez żadnych ograniczeń. Byłem dumny z moich barw. Na koszulce była nazwa mojego pieprzonego zespołu. A nie ma lepszego. Nosiłem je więc z dumą. I przy okazji: po koncercie, gdy przychodził do nas koleś od koszulek, rozliczyć się z utargu, mówił: „Wiesz co, Jay, ta koszulka, którą nosiłeś na koncertach od trzech dni sprzedała się o 40 procent lepiej niż inne. Oto twoja dola”. Wszyscy dzielili się tymi pieniędzmi.

Jak widać, reklama działała. Poniżej możecie zobaczyć, jak Jason Newsted pokazuje zawartość ogromnego boxa 'Black Albumu':

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu