Jakie horrory warto zobaczyć w 2023? Wybiera Kirk Hammet

i

Autor: Brittainy Newman/Associated Press/East News

Jakie horrory warto zobaczyć w 2023? Wybiera Kirk Hammet

2022-12-19 12:59

Wiele z nas robi postanowienia noworoczne. Jedni chcą schudnąć, inni rzucają palenie. My się nie będziemy oszukiwać, w pewnym momencie życia nie ma co udawać, że pewne rzeczy uda się zmienić. Zatem, idąc za radami genialnego gitarzysty, robimy sobie postanowienie do spełnienia: obejrzeć to, co rekomenduje Hammet.

To, że to właśnie Kirk Hammet został poproszony przez Gibson TV o listę filmów grozy, które trzeba obejrzeć. Warto zaznaczyć, że są na niej produkcje nowe i starsze, zatem oglądać można zacząć już teraz, bez czekania na premiery. Hammet, oprócz grania w Metallice, znany jest ze swojej miłości do kina grozy. Świadczy o tym kolekcja jego gitar ESP z plakatami klasycznych filmów, seria sygnowanych efektów KHDK inspirowanych potworami oraz własny festiwal horrorów. Jeszcze jakieś pytania?

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Usiąść z nieśmiałym i zwykle lakonicznym Kirkiem i zacząć rozmawiać o horrorach, to musi być wielka przyjemność i mamy nadzieję, że może przy okazji koncertu Metallici w Polsce nadarzy się okazja. Jednak na razie musimy zadowolić się tym, co powiedział dziennikarzom zza Oceanu, a trzeba przyznać, że z gatunku, który ostatnio przeżywa naprawdę dobry czas i pojaw się w nim mnóstwo ciekawych produkcji, wybrał rzeczy nieoczywiste. Zna się na rzeczy. Co zatem trzeba obejrzeć? Oto propozycje Kirka wraz z trailerami.

Gatlopp

Horror o grze planszowej, która może zrujnować Wam wieczór, noc, a nawet życie.

You Won’t Be Alone

Osadzona głęboko w ludowych mitach Macedonii opowieść o czarownicach. W roli głównej świetna Noomi Rapace.

b2y9mO7yltI

In Fabric

Nawiązujący w warstwie wizualnej do klasyków lat 70-tych film o zabójczej sukni. Garściami czerpie z Dario Argento i Davida Lyncha.

A Dark Song

Dwójka bohaterów, próba sprowadzenia dziecka z zaświatów i mroczny rytuał, który może okazać się zbawieniem lub przekleństwem dla ich dusz.

The Evil Within

A co jeśli sny nie są tylko fantazją? Szczególnie, jeśli to straszliwe koszmary? Niezależny horror z 2017 roku, którego reżyser zmarł po zakończeniu prac nad filmem, ale 2 lata przed premierą.

Get Out!

Horror Jordana Peele’a to ożywcza w formie opowieść grozy, ale tez mocny publicystyczny głos w gorącej w ostatnich latach w USA dyskusji wokół rozliczenia się z niewolnictwem i rasizmem.

Rigor Mortis

Horror z Hong Kongu, ciemny, mroczny i pełen duchów. Tylko dla odważnych!

Tiny Cinema

Sześć historii, sześć bohaterów, których życie wywróci się do góry nogami za sprawą dziwacznych i nierzadko strasznych wydarzeń.

Overlord

Horror rozgrywający się podczas drugiej wojny światowej. Grupa amerykańskich spadochroniarzy staje przed wyjątkowym przeciwnikiem – nazistowskimi super-żołnierzami.