Jak powstawały piosenki Queen? Brian May: za każdym razem nasz zespół się rozpadał

i

Autor: screen: https://youtu.be/t99KH0TR-J4

Jak powstawały piosenki Queen? Brian May: za każdym razem nasz zespół się rozpadał

2021-01-13 12:36

Zespół Queen przez lata stał się kultowy i bardzo ważny dla wielu osób. Okazuje się, że gdy powstawały nowe piosenki grupy, dochodziło do ogromnych tarć. Jak wyglądała praca nad piosenkami grupy?

Zespół Queen od dawna cieszy się ogromną popularnością, a po premierze filmu 'Bohemian Rhapsody', zainteresowanie wzrosło jeszcze bardziej niż wcześniej. Co jakiś czas powraca temat tworzenia wielkich hitów zespołu, a tym razem Brian May zdradził, że gdy powstawały piosenki zespołu, dochodziło do sporych tarć. O co chodziło?

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Gdy powstawały piosenki Queen dochodziło do tarć. O co chodzi?

W niedawno udzielonym wywiadzie, Brian May zdradził, że praca nad utworami Queen nie należała do łatwych. Jak powiedział gitarzysta:

Każdy nasz utwór powstawał w wyniku wymiany zdań, bo każdy z nas coś komponował. Zawsze dochodziło do dyskusji, w gorszych momentach nawet do ciężkich kłótni... W sumie twoja piosenka to twoje dziecko - wrzucaliśmy taki utwór do środka i każdy miał prawo powiedzieć swoje zdanie na ten temat. (...) Panowała też taka niepisana zasada, że osoba, która przyniosła piosenkę miała ostatnie słowo w jej sprawie. Nie było nam łatwo w studiu, w pewnym sensie za każdym razem nasz zespół się rozpadał, brakowało nam też cierpliwości do pozostałych osób