Shrek (FB)

i

Autor: TVN/ Paramount

quizy

Jak dobrze znasz przygody Shreka, Osła, Puszka i Fiony? Rozwiąż quiz ze wszystkich części animacji

2024-07-11 14:34

Na te wieści czekaliśmy od lat! Shrek, Osioł, Fiona i Puszek powrócą w najnowszej, piątej już odsłonie słynnej animacji! Co prawda ta trafi do kin dopiero w 2026 roku, fani i fanki formatu już teraz jednak nie kryją ekscytacji! Czy jest lepszy czas na sprawdzenie swojej wiedzy z dotychczasowych części "Shreka"?

9 lipca 2024 roku - ten dzień z pewnością zapamiętamy na długo, przede wszystkim z dwóch powodów. W godzinach około południowych polską przestrzeń publiczną obiegła informacja o śmierci Jerzego Stuhra - jednego z najważniejszych i najwybitniejszych polskich aktorów, reżyserów oraz pedagogów teatru. Artysta dał się poznać także jako niezwykle utalentowany aktor dubbingowy, głos chociażby Osła ze Shreka, a fakt ten wiąż się z drugim zdarzeniem z tego dnia. W późnych godzinach wieczornych czasu polskiego oficjalnie potwierdzono, że Shrek wraca! Kolejna, piąta już odsłona kultowej animacji trafi do kin na całym świecie dokładnie 1 lipca 2026 roku - poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat:

ZOBACZ TAKŻE: "Shrek 5" w drodze na wielki ekran!

Taki będzie SHREK 5? Tego na pewno nie zabraknie | To Się Kręci #13

Quiz z dotychczasowych części "Shreka"

Do tej pory powstały cztery regularne części Shreka - jedynka z 2001 roku, Shrek 2 i Shrek Trzeci, odpowiednio z 2004 i 2007 roku, a kolejno Shrek Forever, który miał swoją premierę w 2010 roku. Do tego twórcy dzielili się z fanami projektami pobocznymi wokół uniwersum Shreka, czyli krótkometrażowymi animacjami Pada Shrek i Shrek ma wielkie oczy.

Co wiesz o tych właśnie odsłonach przygód ogra, Fiony, Osła, Kota w butach i reszty tej ferajny? Rozwiąż quiz!

„Shrek 5” z datą premiery! Jak dobrze znasz poprzednie części Shreka? Rozwiąż quiz

Pytanie 1 z 10
Kto próbował porwać Fionę w trakcie jej wędrówki ze Shrekiem i Osłem do Lorda Farquaada?
Amerykanin w Wietnamie. SZKUTA MÓWI