Jak dobrze pamiętasz polskie seriale lat 80. Quiz

i

Autor: Materiały prasowe TVP

sprawdź się

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 80.? QUIZ z największych klasyków

2023-09-18 14:53

Lata 80. to w Polsce nadal czas PRL. Obywatele są jednak bardzo świadomi wielu absurdów, które dzieją się wokół nich. Bardzo dobrze swoje zadanie w tym zakresie spełnia oczywiście kinematografia. Filmy i seriale bezlitośnie punktują kolejne niedorzeczności polskiej rzeczywistości tamtych czasów. Jak dobrze znasz fabułę polskich seriali, które powstały w tamtej dekadzie?

QUIZ z wiedzy na temat polskich seriali lat 80-tych

Lata 80. to niezwykle ważny - i interesujący pod względem społecznym, kulturowym i politycznym - okres w polskiej historii. PRL wciąż trwa, ale wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że komunizm trzeszczy w posadach. Rzeczywistość tamtych czasów była równocześnie niedorzeczna i dość niebezpieczna. Nic więc dziwnego, że rodzima kinematografia, która przeżywała w tamtym okresie świetny okres, choć jej rozwój został zahamowany po ogłoszeniu stanu wojennego. Punkt po punkcie pokazywała ona wszelkie absurdy, używając do tego przede wszystkim humoru. W ten sposób narodził się nurt tzw. kina popularnego, który odważnie pokazywał swobodę obyczajową, nawiązując do kina zachodniego. Rozwój przeżywały także produkcje serialowe, których powstawało coraz więcej i które były niezwykle lubiane przez widzów.

ZOBACZ TAKŻE: QUIZ. Jak dobrze pamiętasz polskie kino lat 60.?

Straszliwe upokorzenie Maryli Rodowicz. Historia z Koprem

Quiz o polskich serialach lat 80-tych

To właśnie w latach 80. powstały takie produkcje, jak Zmiennicy, Kariera Nikodema Dyzmy, Janka, Alternatywy 4, W labiryncie, czy Dom. Jak dobrze pamiętasz ich fabułę? Co wiesz na ich temat? Sprawdź się w naszym quizie!

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 80.? QUIZ "Alternatywy 4", Zmiennicy" i inne

Pytanie 1 z 10
Propozycję objęcia jakiego stanowiska otrzymuje Nikodem Dyzma?
Listen on Spreaker.