Jak dobrze znasz film Charlie i fabryka czekolady? Quiz ze świątecznego klasyka

i

Autor: Screen z YouTube/ Movieclips Quiz z filmu "Charlie i fabryka czekolady"

Jak dobrze znasz film "Charlie i fabryka czekolady"? Quiz ze świątecznego klasyka

2023-12-22 15:36

Okres świąteczny to moment, gdy każdy z nas ma dużo więcej czasu na to, by nadrobić filmowe zaległości. Czas ten to jednak także chwila, gdy szczególnie dużo pojawia się okolicznościowych produkcji, nie każda z nich jednak wchodzi do kanonu i mimo upływu lat wciąż przyciąga grono widzów. Takową z pewnością jest film "Charlie i fabryka czekolady" - jak dobrze go pamiętasz? Sprawdź się!

W 1964 roku brytyjski pisarz Roald Dahl wydał powieść dla młodzieży, zatytułowaną Charlie i fabryka czekolady. Ta została zekranizowana - jak się okazało z biegiem lat, po raz pierwszy - już siedem lat później, a produkcja zatytułowana Willy Wonka i fabryka czekolady, z Genem Wilderem w roli tytułowej, spotkała się z powszechnym uznaniem. Sukces ten powtórzył film, który na ekrany kin trafił w 2005 roku, a więc aż 34 lata po premierze pierwszej ekranizacji. Ty razem projekt został wydany jako Charlie i fabryka czekolady, a w postać ekscentrycznego cukiernika wcielił się Johnny Depp, tytułowego Charliego zaś odegrał Freddie Highmore. Produkcja zaskoczyła, ale także przyciągnęła swoim mrocznym klimatem, tak charakterystycznym dla Tima Burtona, który stanął za jej kamerą. Film otrzymał nie tylko bardzo pozytywne recenzje, ale także stał się ogromnym sukcesem kasowym, uzyskując nominacje do takich nagród, jak Złoty Glob, Grammy czy Oscar. W tym roku do kin trafiła kolejna odsłona produkcji - w filmie Wonka w główną rolę wciela się Timothée Chalamet.

Dlaczego postacie z bajek mają żółty kolor? | To Się Kręci #14

Quiz z filmu "Charlie i fabryka czekolady"

Produkcja z 2005 roku uchodzi dziś za prawdziwy klasyk, do którego widzowie szczególnie chętnie wracają w okresie świątecznym. Jesteś fanem lub fanką filmu Charlie i fabryka czekolady? Sprawdź się w quizie!

Jak dobrze znasz film "Charlie i fabryka czekolady"? Quiz ze świątecznego klasyka

Pytanie 1 z 10
W fabryce jakiego produktu pracę stracił tata Charliego?