Gitara

i

Autor: america4hemp / screen z YouTube: america4hemp Gitara

Jak brzmi gitara, która ma 125 lat? Ten dźwięk jest naprawdę niezwykły!

2021-04-20 14:07

Zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, jak brzmi instrument, który ma kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat. Choć nie są to słynne skrzypce Stradivariusa, których cena sięga kilkunastu milionów złotych, to i tak jest to naprawdę niezwykłe znalezisko. Do sieci trafił filmik, w którym możemy usłyszeć jak brzmi gitara, która powstała aż 125 lat temu.

Ta historia jest rzeczywiście niezwykła. Pewien mężczyzna po prostu sprzątał stary dom, znalazł coś niezwykłego i postanowił podzielić się z całym światem tym znaleziskiem publikując nagranie w sieci. Znamy już odpowiedź na pytanie, jak brzmi gitara, która ma 125 lat! Wszystko za sprawą zupełnego przypadku, który przytrafił się pewnemu mężczyźnie. Sprzątając strych i piwnicę ten natknął się na instrument. Znalazca postanowił zasięgnąć rady specjalistów, a ci stwierdzili jednogłośnie, że wspomniana to gitara, która pochodzi sprzed 125 lat. Na podstawie przeprowadzonych badań wyszło na jaw, że znaleziony instrument nie był również używany przez ponad 70 lat. Niestety znalazca oprócz przeprowadzenia testu i badania postanowił skleić instrument zwykłą taśmą klejącą, co negatywnie wpłynęło na wygląd samego pudła rezonansowego, ale na szczęście nie na sam dźwięk.

Janusz Panasewicz w wywiadzie dla Eski ROCK

Jak brzmi gitara, która ma 125 lat?

Oprócz podzielenia się ze światem informacją o wyjątkowym znalezisku, muzyk postanowił , że zagra na zabytkowej gitarze. Internauci byli zachwyceni dźwiękami, które wydobywały się z instrumentu podczas szarpania za struny. Wszystko zostało uwiecznione na nagraniu wideo, które trafiło do sieci. To zostało obejrzane już ponad 530 tysięcy razy. Posłuchajcie koniecznie brzmienia tego wyjątkowego instrumentu!

Sonda
Chciałbyś zagrać na tak starym instrumencie?