Impreza z Tik Toka

i

Autor: Screen z Twitter: Rick Montanez Impreza z Tik Toka

Impreza z Tik Toka - taniec na dachu samochodu, kąpiel w drinku i setki zatrzymanych nastolatków

2021-05-25 13:20

Impreza z Tik Toka - taniec na dachu samochodu, kąpiel w drinku i setki zatrzymanych nastolatków. Tak zakończyła się inicjatywa kilku nastolatków, którzy zapragnęli się dobrze bawić. To był prawdziwy projekt X, a według lokalnych źródeł impreza ta wielkością przerosła tą, którą zapewne pamiętacie z kultowego filmu Nima Nourizadehena. Impreza nie tylko wymknęła się spod kontroli, ale też przerodziła się w nocne zamieszki na ulicach, które stłumić próbowała policja.

Pewien nastolatek stwierdził, że sprawdzi zasięg swojego konta na Tik Toku usiłując zorganizować imprezę dla obserwujących go osób. Wydarzenie zyskało miano kultowego, a to za sprawą influencerów, którzy nie wiedzieli jeszcze do czego prowadzi idea pomysłodawcy wydarzenia Adriana Lopeza.

Impreza z Tik Toka - tysiące uczestników, setki zatrzymanych

Tysiące uczestników przyciągnęła impreza z Tik Toka, a w związku z udziałem w wydarzeniu setki osób zostało zatrzymanych. Zdecydowana większość z nich to osoby nieletnie, które w wyniku upojenia alkoholowego skakały po dachach zaparkowanych przy plaży samochodów, oblewały się drinkami i atakowały policjantów. Według wstępnych szacunków policji, w wydarzeniu wzięło udział ponad 2 500 osób. 

Tłumy warszawiaków ruszyły na ulice. Nocna impreza na ulicach miasta

Post zamieszczony na Tik Toku z zaproszeniem na wydarzenie stał się popularny w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Do jego popularyzacji przyczynili się influencerzy, którzy sugerowali, że również pojawią się na imprezie. Z komunikatów policji wynika, że 22 maja 2021 roku policja aresztowała 150 osób. Zatrzymanych oskarżono o wandalizm.

Impreza z Tik Toka - strzelali w siebie fajerwerkami i zdemolowali okolicę

Impreza z Tik Toka - nastolatkowie strzelali w siebie fajerwerkami i zdemolowali okolicę. Informacje te potwierdzają dziennikarze Los Angeles Times. Punktualnie o godzinie 18:30 na plaży w Huntington Beach w Kalifornii zebrał się tłum imprezowiczów, do których dotarł post Adriana Lopeza. ten w rozmowie z dziennikarzem The New York Times stwierdził, że post, który wstawił na Tik Toka w drodze do szkoły początkowo miał 40 polubień, chwile później było ich już 180 milionów. Szkody powstałe w wyniku zamieszek na ulicach szacowane są na kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Sonda
TikTok - korzystasz z apki?