Greta Van Fleet o swojej muzyce: już nie brzmimy jak Led Zeppelin

i

Autor: screen: https://youtu.be/86_vnQc1oBE

Greta Van Fleet o swojej muzyce: już nie brzmimy jak Led Zeppelin

2021-02-15 9:42

Greta Van Fleet wiele razy była porównywana do Led Zeppelin, co było w zasadzie głównym zarzutem wobec zespołu. Okazuje się, że młoda grupa wyciągnęła wnioski i postanowiła coś zmienić. Jak zapewniają, ich muzyka nie brzmi już jak wcześniej.

Greta Van Fleet pojawili się nagle i momentalnie zdobyli tysiące fanów, jak i przeciwników. Głównym zarzutem wobec młodego zespołu było to, że ich muzyka brzmi bardzo podobnie do Led Zeppelin. Jak się okazuje, te zarzuty mogą wkrótce być nieaktualne, ponieważ młody zespół twierdzi, że wiele zmienił w swojej twórczości.

Co tam w środku gra - Uriah Heep

Greta Van Fleet - nie tworzymy już muzyki jak Led Zeppelin

Wokalista, Josh Kiszka, w wywiadzie dla 'Zane Lowe Show' wyznał, że coraz dalej zespołowi do brzmienia Led Zeppelin, które wytykano grupie od początku działalności. Jak wyznał astysta:

Nie można się zatrzymywać, nigdy. Myślę, że w tym momencie możemy w końcu powiedzieć: „Tak, Led Zeppelin jest dla nas ważną inspiracją, ale nie tworzymy już muzyki jak Led Zeppelin, ani nawet takiej, która nawet trochę się z nimi kojarzy”. Płyta „Battle At Garden’s Gate” pokazuje, jak Greta Van Fleet dojrzała i jak brzmi w XXI wieku.

Wspomniany przez Josha album będzie miał swoją premierę 16 kwietnia 2021.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?