Erupcja wulkanu

i

Autor: Screen Youtube: rafalcisek Erupcja wulkanu

Grali w siatkówkę pod wybuchającym wulkanem [WIDEO]

2021-03-30 13:41

Tego jeszcze świat nie widział! Filmik z Islandii stał się hitem Internetu, ponieważ przedstawia on rozgrywki siatkarzy - amatorów, którzy rywalizują ze sobą u stóp wybuchającego wulkanu, z którego strumieniami leje się gorąca lawa. Wulkan Fagradalsfjall od kilku dni przyciąga tłumy turystów z całego świata. Każdy chce na własne oczy zobaczyć wydobywająca się spod ziemi lawę i erupcję tego giganta. Są jednak tacy śmiałkowie, którzy zamiast fotografować to zjawisko, postanowili urządzić sobie tam boisko do siatkówki.

Wybuch wulkanu Fagradalsfjall rozpoczął się dokładnie 19 marca 2021 roku. Erupcja trwa nadal i przyciąga rzesze spragnionych wrażeń turystów. Wybuch wulkanu Fagradalsfjall sprawił, że lokalne władze postanowiły uruchomić specjalną linię autobusową dla tysięcy turystów oraz wytyczyć specjalny 3,5 kilometrowy szlak na sam szczyt góry. Oprócz tego lokalna policja zabezpiecza drogę prowadząca do wulkanu, ponieważ non stop arteria jest zakorkowana z powodu rosnącego zainteresowania wybuchającym wulkanem. Pomimo życzliwości lokalnych władz na Islandii, są tacy, którym wyżej wymienione udogodnienia nie wystarczają.

Dzika przyroda w centrum Leszna

Grali w siatkówkę pod wybuchającym wulkanem

Niezidentyfikowani ludzie, którzy również wybrali się w miejsce erupcji Fagradalsfjall, grali w siatkówkę pod wybuchającym wulkanem! Nagranie trafiło do sieci i obiegło cały świat. Film trafił m.in. na Twittera.

Islandzki Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego przekazał, że na razie obszar w pobliżu wulkanu Fagradalsfjall będzie mimo wszystko otwarty. Przypomnijmy, że to nie jedyni kreatywni turyści, ponieważ kilka dni wcześniej inni miłośnicy przyrody urządzili sobie lawowego grilla smażąc kiełbasy i pieczywo nad płynąca strumieniem lawą.

Sonda
Chciałbyś zobaczyć erupcję wulkanu z bliska?