Gilby Clarke wspomniał, jak uczył się piosenek Guns N' Roses. Nie było to proste

i

Autor: screen: https://youtu.be/5q1LBcFOZgg

Gilby Clarke wspomniał, jak uczył się piosenek Guns N' Roses. Nie było to proste

2021-01-19 12:06

Gilby Clark ma z pewnością w pamięci wiele sytuacji z grania z Guns N' Roses, jednak przypomniała mu się niedawno jedna. Jak wyglądało uczenie się piosenek zespołu? Okazuje się, że nie było to takie proste, aż do pewnego momentu.

Działalność Guns N' Roses można podzielić na dwa etapy, ten ze Slashem i ten bez niego. Gilby Clark ma też w pamięci kilka anegdot, które warto przytoczyć, by pokazać, jak wyglądała współpraca z Axlem i resztą zespołu. Czy łatwo było nauczyć się piosenek zespołu i partii Slasha? Okazuje się, że nie, aż do pewnego momentu.

Co tam w środku gra? - Motorhead

Gilby Clark opowiedział, jak trudno było nauczyć się partii Slasha

W wywiadzie dla 'The SDR Shwo', Gilby Clark wspomniał o nieporozumieniach w grupie i o tym, jak dostał tydzień na nauczenie się piosenek:

To było przed YouTube’em, siedziałem więc ze słuchawkami na uszach, słuchając ich płyt. Ostatnią piosenką jaką się nauczyłem była „Estranged”. Są tam głównie gitary Slasha, nie wiedziałem więc, co powinienem grać w tej piosence. Udałem się więc do Dizzy’ego i powiedziałem: „Hej, mógłbyś ze mną usiąść i rozpracować ‘Estranged’”. A on: „Zobacz tę książkę z nutami”. I wręczył mi książkę. Zapytałem: „To wydano książkę z nutami? Cały tydzień spędziłem się ucząc kawałków ze słuchu, a mogłem przeczytać cholerną książkę”. Znam nuty. Nauczyłbym się tego w godzinę. Byłem wkurzony, że nie dali mi tej książki od razu.

Obecnie Guns N' Roses pracują nad nowym albumem i jeśli wszystko dobrze pójdzie, dostaniemy nowy materiał jeszcze w 2021 roku.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)