Gene Simmons (KISS): nie da się wyżyć z grania rocka

2020-10-27 13:14
Ilustracja do artykułu
Autor: screen: youtube.com/watch?v=LMcDg2HwOnM

Gene Simmons od lat wygłasza swoje zdanie, które bywa mocno kontrowersyjne i często wywołuje dyskusje. Tym razem współzałożyciel KISS, wskazał prawdziwy zespół rockowy i doszedł do wniosku, że z rocka nie da się wyżyć.

Od zawsze wiadomo, że gdy Gene Simmons udziela wywiadu, może być mocno i kontrowersyjnie. Artysta od lat wbija kij w mrowisko, często będąc bardzo kontrowersyjny i kąśliwy. Tak jest i tym razem, jednak tym razem Gene ma dla wszystkich raczej smutną ocenę sytuacji na rynku muzycznym.

KOLOROWE WINYLE W EMPIKU – JAKIE TYTUŁY TRAFIĄ DO SPRZEDAŻY?

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Gene Simmons: nie da się wyżyć z grania rocka

Gene Simmons postanowił udzielić wywiadu Dennisowi Millerowi, w którym stwierdził, że to bardzo zły czas dla muzyki rockowej na świecie.

Mówiłem to już 10 lat temu, kiedy pojawił się darmowy streaming i download. Radiohead udostępniło nową płytę i powiedziało fanom 'zapłaćcie, ile chcecie'. Ciekawe, że już później tak nie postąpili, bo to nie działa. Jeśli otworzysz drzwi do supermarketu i powiesz 'zapłaćcie, ile chcecie', ludzie po prostu nic nie zapłacą. Współczuję młodym zespołom, bo jest wiele wspaniałych talentów, które nie zostaną zauważone. (...) Przemysł muzyczny zamknięty jest na nowych artystów. Rock jest martwy. Ostatnim wielkim rockowym zespołem jest Foo Fighters, a oni powstali ponad 20 lat temu. Nie da się wyżyć z grania rocka.

Grupa KISS ma cały czas do dokończenia trasę koncertową, która miała potrwać do 2021 roku. Pewne jest, że przez pandemię koronawirusa, koncerty odbędą się dużo później. NOWY BOND TRAFI TYLKO NA PLATFORMY STREAMINGOWE? ILE W TYM PRAWDY?