Geezer Butler chciał, aby zmieniono nazwę Black Sabbath

i

Autor: screen: https://youtu.be/Zxjz6VhUOr8

Geezer Butler chciał, aby zmieniono nazwę Black Sabbath

2020-11-19 9:22

Historia Black Sabbath ma wiele zakrętów oraz lepszych i gorszych chwil. Geezer Butler wspomniał moment, gdy wolał aby zespół zmienił nazwę i występował pod innym szyldem.

Geezer Butler zawsze starał się być fair wobec kolegów z Black Sabbath i mimo różnych przemieszań w składzie, był jednym z członków, który oprócz Tony'ego Iommiego, najdłużej grał w zespole. Okazuje się jednak, że był taki moment w zespole, gdy Geezer nie czuł się dobrze z tym, że grupa działa pod oryginalnym szyldem.

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Geezer Butler o zmianie nazwy Black Sabbath: w rzeczywistości to nie był ten sam zespół

W rozmowie dla ''Kerrang'', Geezer Butler wspomniał późne lata 90-te, gdy zespół skręcał w dosyć dziwne rejony i z oryginalnego składu został tylko on i Tony Iommi. Jak stwierdził basista:

Naprawdę nie byłem zadowolony z tego, w którą stronę szło wtedy Sabbath. Zostaliśmy tylko ja i Tony, a ja chciałem zmienić nazwę, ponieważ w rzeczywistości to nie był ten sam zespół, to nie było Black Sabbath. Nigdy jednak do tego nie doszło. Występowaliśmy pod szyldem, pod którym nie chciałem się znajdować. No i wolałbym, żeby w tym okresie muzyka była jednak cięższa.

Geezer Butler powrócił do zespołu w 1997 roku i grał w nim do zakończenia działalności w 2017 roku.