Gambit Królowej

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

POPULARNE TYTUŁY

"Gambit Królowej" powróci w nowym wydaniu! Projekt współtworzy artystka nominowana do Oscara

2023-11-17 11:09

Wyciągnijcie swoje szachownice z szuflady. "Gambit królowej" powraca, ale w zupełnie nowej odsłonie. Nie będzie to jednak kolejny miniserial, kontynuacja, spin-off, czy inny prequel. Nie będzie to nawet pełnometrażowy film!

"Gambit królowej" to jeden z największych hitów Netfliksa. Przypomnijmy, że miniserial oparty na powieści Waltera Tevisa opowiada o młodej Beth Harmon, która w młodym wieku trafiła do sierocińca, gdzie odkrywa swój niezwykły talent do szachów, jednocześnie uzależniając się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczyna zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów. W główną bohaterkę wcieliła się tutaj Anya Taylor-Joy. A obok niej zagrali Marielle Heller, Thomas Brodie-Sangster, Moses Ingram, Harry Melling, Bill Camp oraz polski aktor Marcin Dorociński.

Nie tylko "Skazany na śmierć". Oto najlepsze seriale, które dzieją się w więzieniu!

"Gambit królowej" wraca i będzie musicalem

Trwają prace nad musicalem, który będzie opierał się na książce i serialu Netfliksa. O tym, że powstaje taki projekt poinformowały producentka Mara Isaacs i aktorka Adrienne Warren ("Królowa wojownik", "Rustin"). Oczywiście nic nie wskazuje na to, że ponownie zobaczymy serialową obsadę, chociaż szczegóły na ten temat są jeszcze trzymane w tajemnicy. Wiemy natomiast, że muzykę do musicalu "Gambit królowej" stworzy nominowana do Oscara Mitski. Za reżyserię tego widowiska będzie odpowiedzialna Whitney White, a za scenariusz Eboni Booth.

Na długo przed tym musicalem byłam fanką serialu, a jeszcze większą fanką książki. Robiłam wszystko, co w mojej mocy, by pracować przy tym projekcie. Gdy spotkałam Eboni i Whitney byłam podekscytowana na maksa. Uznałam, że chcę to z nimi zrobić. Cieszę się, że mogę pracować z tak kreatywnymi kobietami. Każda z nich zbudowała do tej pory unikalny i piękny repertuar" - powiedziała Mitski

Musicale to moja miłość i mam niesamowite szczęście, że mogę podjąć się takiego wyzwania, jakim jest przeniesienie na scenę inspirującej historii Beth Harmon" - dodała scenarzystka Eboni Booth

Źródło: "Gambit Królowej" powróci w nowym wydaniu! Projekt współtworzy artystka nominowana do Oscara