Fałszywy Batman nawiedza Gotham! Nowy komiks z Mrocznym Rycerzem trafił na rynek

i

Autor: Materiały prasowe

Fałszywy Batman nawiedza Gotham! Nowy komiks z Mrocznym Rycerzem trafił na rynek

2022-02-21 14:10

Gdy na ulicach Gotham zaczyna działać drugi Batman, przed prawdziwym obrońcą miasta nie lada wyzwanie. Fałszywy Batman bez skrupułów morduje przestępców. Czy Mroczny Rycerz zdoła zdemaskować oszusta i oczyścić swoje dobre imię? Już 22 lutego br. światowa premiera albumu „Batman Imposter”, w którym czytelnicy poznają nową, posępną wersję Gotham, gdzie każdy cios pozostawia złamaną kość, a każdy czyn ma konsekwencje daleko wykraczające poza wyobraźnię Batmana.

Bruce Wayne działa jako Mroczny Rycerz dopiero od roku, ale nie ma wątpliwości, że jego czyny odciskają swoje piętno na Gotham. Niestety w tym czasie zyskał kilku potężnych wrogów. Wszyscy, którzy do tej pory dzierżyli władzę w mieście, źle znoszą zamieszanie, jakie wprowadza Batman... Wygląda na to, że ktoś z nich postanowił pozbyć się nowego obrońcy prawa.

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

Tymczasem na ulicach Gotham tajemniczy osobnik morduje przestępców, a wszystkie topy prowadzą do Mrocznego Rycerza, co stawia go w bardzo trudnym położeniu. Czy uda mu się zdemaskować przebierańca i oczyścić swoje dobre imię? 

„Batman Imposter” to dzieło Mattsona Tomlina, reżysera i scenarzysty („Power”, „Chora pamięć”), oraz Andrea Sorrentino, laureata Nagrody Eisnera, artysty specjalizującego się w komiksach akcji i grozy („Joker: Zabójczy Uśmiech”, „Gideon Falls”).

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: The Imposter” #1-3.

Te gry obchodzą swoje 20. urodziny!