Facebook - nowa opcja. Co zmieni się w serwisie?

i

Autor: freeimages.com/eric gross

Facebook - nowa opcja. Co zmieni się w serwisie?

2021-06-02 13:06

Co jakiś czas Facebook wprowadza nowe rzeczy, na które w zasadzie nie mamy żadnego wpływu i musimy się do nich dostosować. Tym razem Facebook wprowadza nową opcje, co zmieni się w serwisie?

Facebook zmienia się co jakiś czas i my jako użytkownicy nie mamy za wiele do powiedzenia w tym temacie. Każda zmiana jest dla nas faktem dokonanym, z którym musimy się pogodzić i go zaakceptować. Tym razem platforma zapowiada specjalny mechanizm, który obecny jest już na Twitterze i będzie sprawdzał, ile tekstu przeczytaliśmy.

Co tam w środku gra - Serj Tankian winyl

Facebook wprowadza nowy mechanizm. Co nowego nas czeka w serwisie?

Jak podał Facebook, niedługo ma powstać specjalny bot opierający się na sztucznej inteligencji. Będzie on sprawdzać, ile tekstu użytkownik przeczytał, zanim udostępnił dalej post. Taka opcja jest dostępna od niedawna na Twitterze, jednak tutaj ma być znacznie rozszerzona. Jeżeli bez zastanowienia udostępnimy jakiś artykuł, dostaniemy ostrzeżenie. Ma to zapobiec rozpowszechnianiu się fake newsów, których sporo na Facebooku oraz zapobiec udostępniania linków z wirusami i podejrzanymi treściami.

Mechanizm jest obecnie testowany na losowej grupie użytkowników, kiedy zostanie udostępniony dla każdego? Tego jeszcze nie wiadomo.

Sonda
Facebook - czy boisz się o swoje dane?