Elżbieta Zapendowska

i

Autor: Michal WARGIN/East News "Nie widzę na jedno oko" - wyznaje Elżbieta Zapendowska

Elżbieta Zapendowska traci wzrok. Od lekarki usłyszała smutną wiadomość

2021-03-25 11:53

Elżbieta Zapendowska (74 l.) od lat traci wzrok. Znana specjalistka od emisji głosu, która była jurorem w takich programach jak "Idol" czy "Must be the music", cierpi na postępującą krótkowzroczność. Do tego ma jaskrę i zaćmę. Jakiś czas temu jej wada wzroku była na poziomie minus 18 dioptrii. Po zabiegu wszczepienia sztucznych soczewek skorygowano ją minus 6. Niestety po latach stan wzroku znacznie się pogorszył. Zapendowska nie widzi na jedno oko.

- Nie widzę na jedno oko i pogodziłam się z tym. Nie histeryzuję. Przyzwyczaiłam się do faktu, że tracę wzrok. Ostatnio odwiedziłam poleconą lekarkę i usłyszałam od niej: "Gdyby przydarzyło się to pani jakieś 20 lat temu, operowalibyśmy. Teraz już nie" - powiedziała Elżbieta Zapendowska w rozmowie z portalem Plejada.

Najgorsze dla znanej krytyk muzycznej, jest to, że nie widzi osób, które przychodzą do niej kształcić swój wokal. - Gdy traci się wzrok, wszystko jest trudne. Zwłaszcza gdy się pracuje, a ja nadal pracuję. To, że nie widzę twarzy osób, które śpiewają, jest dla mnie potwornym problemem, bo nie widzę emocji, mogę je tylko usłyszeć - wyznała.

Elżbieta Zapendowska na leczenie wzroku wydała spore pieniądze. - Dużo mnie to kosztowało. Za zastrzyk płaciłam dwa tysiące, nic mi nie pomogło. Zrezygnowałam, stwierdziłam, że trzeba się pogodzić z tym, co zostało dla mnie zaplanowane. W życiu prywatnym często żartuję, że czego nie dowidzę, to sobie doobrażę - zakończyła.

Nie zgadniecie, co robiła kiedyś Ela Zapendowska! Liczyła... trumny!

Alicja Majewska trafi do domu opieki? Smutne doniesienia o jurorce "The Voice Senior"
Źródło: Elżbieta Zapendowska traci wzrok. Za specjalny zastrzyk płaciła krocie