Edward Norton

i

Autor: JAVIER SORIANO/AFP/East News

FILMY BIOGRAFICZNE

Edward Norton zagra na banjo i zaśpiewa! Aktor dołącza do filmu o Bobie Dylanie

2024-01-26 16:39

Miał być Benedict Cumberbatch, a będzie Edward Norton. Gwiazda amerykańskiego kina oficjalnie dołącza do obsady filmowej biografii Boba Dylana "A Complete Unknown". Oczywiście Boba nie zagra, bo ta rola jest już obstawiona, ale wcieli się w równie ważną postać! Co już wiemy?

Edward Norton to aktor, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Hollywoodzki gwiazdor w ostatnich latach nie narzekał na nudę i mogliśmy go obejrzeć w kilku popularnych tytułach. Pojawił się, m.in. w "Wyspie psów", "Asteroid City" Wesa Andersona, czy nawet w "Glass Onion", kolejnej części niezwykle popularnej produkcji "Na Noże". Teraz bierze się za kolejny projekt, o którym na pewno będzie głośno. Chodzi przecież o samego Boba Dylana!

Zagraniczne role Marcina Dorocińskiego, o których nie wiedziałeś | To Się Kręci #28

Edward Norton i Timothée Chalamet zaśpiewają na ekranie

Trwają prace nad filmem "A Complete Unknown", który będzie biografią młodego Boba Dylana. To już żadna tajemnica, że główną rolę zagra Timothée Chalamet, który sam wyśpiewa wszystkie utwory z repertuaru legendarnego muzyka. Co ciekawe, w obsadzie pojawi się również Edward Norton w roli Pete'a Seegera, którego wcześniej miał zagrać Benedict Cumberbatch. Brytyjczyk musiał zrezygnować z wcielenia się w folkowego piosenkarza ze względu na problemy z harmonogramem. Trzeba przyznać, że Norton w takiej kreacji zapowiada się ciekawie. Dodajmy, że w obsadzie pojawi się też Monica Barbaro jako Joan Baez, Elle Fanning jako ukochana Dylana (Sylvie Russo), Boyd Holbrook jako Johnny Cash, Nick Offerman jako Alan Lomax oraz P.J. Byrne jako Harold Levanthal.

Co zobaczymy w filmowej biografii Boba Dylana?

"A Complete Unknown" to historia młodego Boba Dylana, który w 1965 roku wywołał kontrowersje, zamieniając gitarę akustyczną na elektryczną. Pierwsze zagranie na elektryku przed publicznością to szczególny i pamiętny moment w karierze muzyka. Mocniejsze i bardziej rock'n'rollowe brzmienia nie spotkały się wtedy z najlepszym odbiorem. W filmie zobaczymy Newport Folk Festival, gdzie artysta pojawiał się wcześniej tylko z akustycznym repertuarem. Moment, gdy podczas kolejnej edycji imprezy wtargnął na scenę z grupą rockową, zbulwersował opinię muzyczną. Dylana wygwizdano i uznano za "zdrajcę" folku.

Bazę do scenariusza napisał Jay Cocks ("Gangi Nowego Jorku"), a za kamerą stanie James Mangold, który naniósł kilka poprawek do napisanego wcześniej tekstu. Za produkcję odpowiedzialne jest studio należące do Disneya - Searchlight Pictures. Prace z aktorami na planie rozpoczną się w marcu 2024 r. w Nowym Jorku. Data premiery nie została ogłoszona.

Źródło: Edward Norton zagra na banjo i zaśpiewa! Aktor dołącza do filmu o Bobie Dylanie