Dziwne teorie, w które wierzą gwiazdy rocka: Matt Bellamy, Dave Mustaine, Robert Plant i inni

2016-02-01 13:37
Dziwne teorie, w które wierzą gwiazdy rocka
Autor: fot. Bulls

Najbardziej odjechane teorie, w które wierzą gwiazdy rocka: sprawdź, które teorie spiskowe dopuszczają Matt Bellamy czy Dave Mustaine, a czego bał się David Bowie?

Każdy z nas zna jakąś dziwną teorię, która - choć jest uznawana za teorię spiskową - mogłaby być prawdopodobna. Nie trzeba być Foxem Mulderem by dopuszczać możliwość istnienia tak zwanego nowego porządku świata czy też twierdzić, że lądowanie na Księżycu to fake. Sprawdź, którzy muzycy zgadzają się z nieprawdopodobnymi teoriami!

Dave Mustaine

Wokalista Megadeth w jednym z wywiadów przyznał, że wierzy w tzw. Nowy Porządek Świata. New World Order to termin, który powstał po II wojnie światowej. Zgodnie z oficjalnie przyjętą definicją, NWO opisuje przemiany polityczne, jakie dokonały się w latach 50. ubiegłego wieku. Jednak teorie spiskowe, które powstały na ten temat, zakładają, że Nowy Porządek Świata oznacza, że cały świat jest odgórnie sterowany przez wąską grupę ludzi, którzy trzymają w swoich rękach wszelką władzę - także tę nad umysłami. Porządek ma być wprowadzony przez m.in. pranie mózgu, kontrolowanie ludzi czy wszczepianie czipów.

Matt Bellamy

Frontman Muse zdradził, co myśli na temat zamachów z 11 września 2001roku, do których doszło w USA. Wokalista stwierdził, że była to "robota wewnętrzna" - ataki miały być pretekstem do inwazji Stanów Zjednoczonych na Bliski Wschód, więc to amerykański rząd ponosi za nie odpowiedzialność. Co prawda po jakimś czasie Bellamy trochę spuścił z tonu i nie wypowiadał się już tak jednoznacznie, jednak nadal przypomina, że jest zbyt wiele pytań, które pozostają bez odpowiedzi.

David Bowie

Zmarły przed kilkoma tygodniami muzyk śmiertelnie bał się wiedźm. Uważał, że wiedźmy za nim chodzą bo chcą zdobyć jego nasienie, dzięki któremu będą mogły zajść w ciążę a urodzone dziecko złożyć w ofierze szatanowi. Aby uniemożliwić wiedźmom wdzieranie się do jego psychiki uczył się różnych technik, które mogłyby mu w tym pomóc. Jak szalony czytał wszystkie książki na temat zjawisk paranormalnych. Był przekonany, że Jimmy Page praktykuje czary.

Prince

Kontrowersyjny artysta jest przekonany, że ślady na niebie, które pozostawiają po sobie samoloty, czyli tak zwane chemtrails, trują ludzi - powodują śmierć lub sprawiają, że ludzie robią się agresywni, zachowują się dziwnie i nawet nie wiedzą dlaczego. "Widzisz smugę na niebie, a za chwilę - nie wiedzieć dlaczego - wszyscy w sąsiedztwie się biją i kłócą" - argumentował Prince.

Courtney Love

Wokalistka wierzy, że odnalazła zaginiony malezyjski samolot. Przypomnijmy: MH370 zaginął 8 marca 2014 roku, na pokładzie samolotu było 239 osób. Do dziś nie udało się ustalić, co się zdarzyło z maszyną i gdzie znajduje się wrak.

Axl Rose

Miasta, których nazwy rozpoczynają się na literę M, są przeklęte. Unikał ich jak ognia, by nie przyniosły mu pecha.

Robert Plant

Wokalista Led Zeppelin nie wierzy, że w 1969 ludzie rzeczywiście postawili nogę na Księżycu. "Nigdy w to nie wierzyłem, jeśli mam być szczery" - zdradził. Neil Armstrong nie był chyba zbytnim fanem Led Zeppelin :)

Na koniec - z nowszych nieco przypadków (spoza rocka) - dodamy, że kilka dni temu jeden ze znanych raperów próbował na Twitterze dowodzić, że Ziemia jest płaska, na co dowodem miał być brak widocznego zaokrąglenia horyzontu. Ale to tylko taka ciekawostka. A Wy, jakie znacie dziwne teorie, które uznajecie za prawdopodobne?Kiedy jest tłusty czwartek 2016? Data i szczegóły - sprawdź i posłuchaj Thursday’s Child