Dlaczego Korn nie grają bisów? Head postanowił odpowiedzieć

i

Autor: Screen: https://youtu.be/nq9j1qkj2Vc

Dlaczego Korn nie grają bisów? Head postanowił odpowiedzieć

2021-02-18 11:01

Bisowanie przez zespoły, jest w zasadzie normalnym elementem koncertów, który wpisany jest w całe show. Grupa Korn znana jest z tego, że nie za często bisuje, a jeśli to robi, to głównie na koncertach poza granicami USA. Head postanowił wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje.

Bisy są wpisane w część każdego show, jednak zespół Korn nie za bardzo lubi wychodzić na dodatkowe piosenki, co często nie podoba się fanom grupy. Dlaczego tak się dzieje? Kwestię postanowił wyjaśnić Brian 'Head' Welch, który ma pewnego rodzaju spojrzenie na całą sprawę.

Co tam w środku gra? - Rammstein

Dlaczego Korn nie wychodzą na bisy? Head postanowił to wyjaśnić

Jak powiedział gitarzysta, wszystko wynika z tego, że grupa nie czuje za bardzo tematu bisów:

Nigdy nie byliśmy zespołem bisującym. Wielokrotnie o tym dyskutowaliśmy i zawsze mówiliśmy: „To tandeta. Tandeta. Oni tego chcą, ale…”. Dlatego nie graliśmy bisów. Nawet podkreślaliśmy w wywiadach, że nie bisujemy – wychodzimy na scenę, robimy swoje i tyle. Ale fani zaczynali się wkurzać, szczególnie w innych krajach. Mówili, że nie okazujemy im szacunku, nie wychodząc ponownie na scenę. Więc zaczęliśmy, ale aż do dziś za tym nie przepadamy. Mamy świadomość, że z jednej strony wszyscy tego oczekują, a z drugiej nie robi to już na nikim wrażenia.

Co prawda zespół bisował za każdym razem grając w Polsce, jednak da się zauważyć, że na koncertach w USA, nie zdarza się to za często. Grupa ma zagrać w Polsce 31 maja na warszawskim Torwarze. 

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)