David Bowie chciał wydawać kolejne płyty i grać koncerty. Tak twierdzi jego bliski współpracownik

i

Autor: screen: https://youtu.be/kszLwBaC4Sw

David Bowie chciał wydawać kolejne płyty i grać koncerty. Tak twierdzi jego bliski współpracownik

2021-01-11 9:34

Niedawno minęło 5 lat od śmierci Davida Bowie, smutna rocznica przywołała wiele wspomnień, ale ujawniła również trochę nieznanych faktów. Okazuje się, że artysta miał w planach kolejne płyty i koncerty.

Śmierć Davida Bowie była ogromnym ciosem i stratą dla świata muzyki. Artysta odszedł dwa dni po wydaniu ostatniego albumu, który nazywany jest potocznie 'Blackstar' i mówi się, że było to zamierzone, ponieważ Bowie wiedział, że jego stan zdrowia jest zły. Okazuje się, że niekoniecznie było to zamierzone, ponieważ artysta miał w planach wydać jeszcze więcej muzyki i ruszyć w trasę koncertową.

Eska Rock szybkie pytania KASIA LINS

Współpracownik Davida Bowie twierdzi, że artysta chciał nadal nagrywać i grać koncerty

Donny McCaslin, który blisko współpracował z Bowiem twierdzi, że ten chciał nadal nagrywać i wrócić na scenę. W wywiadzie dla 'NME', McCaslin przyznał:

Powszechnie twierdzi się, że „Blackstar” jest jego pożegnaniem. Rozumiem to, ale on był bardzo kreatywny. Planował kolejne płyty. Kiedy udałem się do jego mieszkania w listopadzie 2015 roku posłuchać płyty, pojawił się pomysł, żeby dać kilka małych koncertów. Rozmawialiśmy o tym, żeby zrobić próbę, oczywiście miało to zależeć od tego, jak się będzie czuł. Ponownie rozmawialiśmy w grudniu i wtedy stwierdził, że nie chce tego. Pracował nad nową muzyką, którą zamierzał nagrać w styczniu.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne? (GALERIA)

Przypomnijmy, że ostatnia trasa Davida Bowie odbyła się w 2004 roku, później artysta nie próbował grać kolejnych koncertów.

Sonda
Czy chciałabyś/chciałbyś usłyszeć jeszcze jedną płytę Davida Bowie