Dave Mustaine wspomniał pierwszy numer Megadeth. Okazuje się, że było to bolesne doświadczenie

i

Autor: screen: https://youtu.be/O6URPndg9cg

Dave Mustaine opowiedział, jak dostał się do Metalliki

2021-09-27 13:06

Jak wiadomo, Dave Mustaine trafił do Metalliki z ogłoszenia, ale też musiał czymś zainteresować resztę zespołu. Co takiego zrobił wtedy lider Megadeth?

Dave Mustaine był na początku ważnym elementem zespołu Metallica, ale jak wiemy, jeszcze przed wydaniem pierwszego albumu, drogi zespołu i jego rozeszły się i tak powstał Megadeth. Jednak, coś musiało zmotywować grupę do przyjęcia gitarzysty do siebie. Jak to się udało? To zdradził sam Dave.

Co tam w środku gra - Metallica

Jak Dave Mustaine dostał się do Metalliki? O to artysta opowiedział w wywiadzie

W wywiadzie dla 'Kerrang!' Mustaine opowiedział, jak dostał się do Metalliki i co zaważyło na tym, że zespół zechciał go w swoich szeregach:

Zadzwoniłem do Larsa i powiedziałem mu, że słucham Motorhead. Dodałem też, że lubię Budgie, na co on: „Stary, lubisz pieprzone Budgie?”. Sprawiał wrażenie podekscytowanego. Spotkaliśmy się w jego domu w Newport Beach i dobrze się bawiliśmy. W garażu wszystko było przygotowane. Zacząłem się rozgrzewać, a oni podsłuchiwali z sąsiedniego pokoju. W końcu znudziło mi się na nich czekać, poszedłem więc zapytać się, kiedy zacznie się przesłuchanie, a oni: „Zapomnij o przesłuchaniu, dostałeś tę robotę”.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu