“Daisy Jones and the Six” - o czym jest serial z wnuczką Elvisa Presleya w roli głównej?

i

Autor: Screen z YouTube/Prime Video Szczegóły serialu "Daisy Jones and the Six", opartego na historii Fleetwood Mac

“Daisy Jones & The Six” - o czym jest serial z wnuczką Elvisa Presleya w roli głównej?

2023-03-06 11:28

Uwaga, ciekawa produkcja serialowa dla fanów muzyki na horyzoncie! Na platformie Amazon Prime Video dostępnych jest już kilka pierwszych odcinków serialu "Daisy Jones & The Six". Fabuła serii skupia się na historii fikcyjnego zespołu i jego drodze na sam szczyt, a główną rolę gra w nim Riley Keough, wnuczka Elvisa Presleya!

Fanom muzyki rockowej z pewnością obił się o uszy tytuł Daisy Jones & The Six. Mowa o nowej produkcji serialowej Amazon Prime Video, której trzy pierwsze odcinki są już dostępne do obejrzenia na platformie. Serial zaczął zdobywać popularność jeszcze przed swoją premierą, a to ze względu na jego fabułę i wyjątkową akcję promocyjną. Daisy Jones & The Six oparty został na powieści, autorstwa Taylor Jenkins Reid z 2019 roku pod tym samym tytułem. Fabuła produkcji skupia się na historii zespołu rockowego, który w latach 70. zaczął zdobywać popularność na całym świecie. Autorka książki nie ukrywa przy tym, że pomysł został oparty na jej własnych doświadczeniach, oglądania w dzieciństwie występów na żywo zespołu Fleetwood Mac i ogólnego przebiegu jego kariery.

"Dasy Jones & The Six" - twórcy i obsada

Główną rolę w serialu odgrywa Riley Keough - aktorka, wokalistka, prywatnie wnuczka Elvisa Presleya i córka zmarłej w styczniu Lisy Marie Presley. Wciela się ona w rolę tytułowej Daisy Jones, która stała na czele zespołu. W jej członków wcielili się natomiast Sam Claflin, Camila Morrone, Suki Waterhouse, Will Harrison Josh Whitehouse. Scenariusz produkcji został napisany przez Scotta Neustadtera i Michaela H. Webera. 

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Muzyka w serialu "Daisy Jones & The Six"

Oczywiście jednym z głównych elementów produkcji jest muzyka! Specjalnie na potrzeby promocji serialu powstał cały album, sygnowały właśnie przez fikcyjny zespół Daisy Jones & The Six! Płyta, zatytułowana AURORA miała swoją premierę w piątek 2 marca i nie da się ukryć, że zachwyca swoim klimatem, żywcem wyjętym z Los Angeles lat 70. Głównymi wykonawcami na krążku są Riley Keough i Sam Claflin, skomponował go i wyprodukował Blake Mills, pracowali nad nim także m.in. Phoebe Bridgers i Jack White! Soundtrack produkcji obfituje w klasyczne kompozycje z okresu, w którym ma miejsce cała akcja serialu - usłyszymy na nim m.in. Patti Smith, Carole King czy Jefferson Airplane.