Manga

i

Autor: CANVA Manga

Czy to już koniec mangi? Zmarł jeden z najpopularniejszych twórców

2021-05-24 13:04

Niestety po nagłej i niespodziewanej śmierci jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych twórców mangi na świecie, w sieci pojawiły się sugestie o końcu lub rychłym spadku popularności mangi, czyli japońskich komiksów, które w Polsce i pozostałych krajach członkowskich UE zyskały rzesze fanek i fanów. Twórca szalenie popularnej serii kolorowych komiksów nie żyje. Sprawdzamy co było powodem zgonu rysownika.

Mężczyzna doczekał się światowej sławy, a popularność przyniósł mu jego talent do rysowania i nieprzeciętnie dobrze rozwinięta wyobraźnia.

Nie żyje twórca mangi - zmarł Kentarou Miura

Nie żyje twórca mangi "Berserk", zmarł Kentarou Miura - wielki mistrz rysunku. O zgonie dowiedzieliśmy się z oficjalnego komunikaty zamieszczonego na Twitterze The Berserk Project. Post został udostępniony wiele tysięcy razy przez internautów na całym świecie, a wierni fani oddali mu hołd w sentymentalnych i pełnych rozgoryczenia i żalu wpisach i komentarzach. Post zdobył w zaledwie kilka godzin ponad 300 tysięcy reakcji, a liczba to ciągle rośnie.

Wyjątkowy komiks w Olsztynie. Mikołaj Kopernik walczy z pandemią

Kentarou Miura jest twórca jednej z najważniejszych mang w historii tego gatunku. Specjaliści mówią jednogłośnie, że sam rysownik wyznaczał trendy i to jego naśladowali inni twórcy mangi. Ciężko stwierdzić jak wielki wpływ miał sam na gatunek i jego dalszy rozwój.

Zmarł Kentarou Miura - przyczyna śmierci rysownika

Przyczyna śmierci rysownika Kentarou Miura jest już znana. Niestety powodem zgonu było było ostre rozwarstwienie aorty, a informacje te potwierdza raport medyczny zamieszczony we wspomnianym powyżej wpisie na Twitterze. - [Raport śmierci doktora Kentarou Miura] Dr. Kentarou Miura, twórca mangi "Berserk", zmarł 6 maja 2021 roku z powodu ostrego rozwarstwienia aorty. Z tego miejsca chcielibyśmy okazać największy szacunek i wdzięczność dla pracy doktora Miury i pomodlić się za jego duszę - czytamy w poście.