Czy Jason Newsted żałuję, że odszedł z Metalliki? Artysta szczerze odpowiedział

i

Autor: screen: https://youtu.be/5ldoJUfOCf0

Czy Jason Newsted żałuję, że odszedł z Metalliki? Artysta szczerze odpowiedział

2021-04-28 9:08

Odejście Jasona Newsteda z Metalliki, było ogromnym ciosem dla zespołu i szokiem dla fanów. Jak po latach basista wspomina rozstanie z zespołem? Czy to była dobra decyzja według niego?

Jason Newsted dołączył do Metalliki po śmierci Cliffa Burtona i nagrał z zespołem kultowe '...And Justice for all' i 'Black Album' oraz kontrowersyjne 'Load' i 'ReLoad', no i oczywiście doceniane przez fanów wydawnictwo 'Garage INC.' Jason też wspomina często przeżycie jakim była płyta 'S&M', jednak wiele lat nie wspominał nic o swoim odejściu z Metalliki. Czy to była dobra decyzja? Jak Jason ocenia ją po latach?

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Jason Newsted o odejściu z Metalliki: Nie wiecie, co się ze mną działo

W wywiadzie dla 'Florida Daily Post' Jason powiedział szczerze, jak wyglądało jego odejście z Metalliki i co wtedy czuł:

Przez lata pytałem wciąż siebie: „Co jeśli? Co jeśli bym został?”. Tylko moja siostra, żona, rodzice i bracia mówili mi: „Rozumiemy cię. Robisz co chcesz. Wspieramy cię”. Wszyscy inni, zarówno ci, których znam i tych których nie znam – a są to miliony osób – mówili mi: „Jak mogłeś to zrobić? Odrzuciłeś dziesiątki milionów dolarów. Dlaczego to zrobiłeś? Dlaczego odszedłeś z największego zespołu na świecie? Co ty sobie myślałeś?” Nie wiecie, co się ze mną działo. Ale sam myślałem „co jeśli? co jeśli?” Tymczasem wszystko ułożyło się dokładnie tak, jak powinno. Nie twierdzę, że to zaplanowałem. Wiele lat zajęło, żeby się uspokoić. (...)

Nigdy nie powiem złego słowa na chłopaków. Dali mi szansę, a ja pracowałem tak ciężko jak mogłem. Zawsze byłem z fanami. Coś mi mówiło, żebym spędzał z nimi każdą chwilę, bo nie zawsze tak będzie. Śmiali się ze mnie przez to, ile czasu z fanami spędzam. Naprawdę, wyśmiewali się z tego. Ale niczego bym nie zmienił. Przez jakiś czas miałem wątpliwości, ale teraz już wiem.

Po odejściu z Metalliki, Jason Newsted grał z Ozzym Osbournem oraz założył swój zespół pod nazwą Newsted. Grupa nie odniosła ogromnego sukcesu, jednak występowała regularnie, dając nawet koncert w Polsce.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny