Jak dobrze pamiętasz cytaty z polskich filmów lat 70.? QUIZ dla uważnych kinomanów!

i

Autor: Screen z YouTube/WFDiF - Studio Filmowe Kadr Cytaty z polskich filmów lat 70. - QUIZ

quizy

Cytaty z polskich filmów lat 70. - czy je pamiętasz? Sprawdź się w quizie

2024-06-20 15:53

Filmy, które były kręcone w Polsce w latach 70. przeszyły już do legendy. Rodzima filmografia z tamtych czasów ma swój charakterystyczny, bardzo wyjątkowy klimat i w genialny, błyskotliwy sposób komentuje rzeczywistość. Często dzieje się to za sprawą krótkich, ale jakże wymownych cytatów. Jak dobrze je pamiętasz? Sprawdź się!

Zdaje się, że filmy, które powstawały w poprzednim stuleciu zupełnie nie tracą na jakości, wartości - i w niektórych przypadkach - aktualności. Te stwierdzenia na pewno bardzo dobrze pasują do polskiego kina lat 70. To właśnie w tej dekadzie nakręcone zostały jedne z najsłynniejszych produkcji z czasów PRL-u, z przewagą genialnych, trafnie komentujących rzeczywistość tamtego czasu, komedii. Nie da się nie zauważyć, że twórcy, filmowcy, scenarzyści przykładali bardzo dużą uwagę właśnie do warstwy tekstowej produkcji. Dzięki temu dziś wciąż wspominać możemy - a nawet używać w codziennej mowie - zwrotów, powiedzonek, które pojawiły się w najsłynniejszych polskich filmach z lat 70.

Historia z Koprem: Największy skandal w historii polskiego rocka

Cytaty z polskich filmów lat 70. - QUIZ!

To właśnie w tej dekadzie na ekranach pojawiły się takie kultowe produkcje, jak Nie lubię poniedziałku, Nie ma róży bez ognia, Człowiek z marmuru czy Poszukiwany, Poszukiwana. Jak dobrze pamiętasz zwroty, które padają w tych i innych filmach?

Sprawdź się w poniższym quizie:

Jak dobrze pamiętasz cytaty z polskich filmów lat 70.? QUIZ dla uważnych kinomanów

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat z filmu “Rejs”: “Proszę pana, ja jestem umysł…”