COVID-19 nie roznosi się na koncertach! Tak wynika z najnowszych badań

i

Autor: freeimages.com/Bas van den Eijkhof

COVID-19 nie roznosi się na koncertach! Tak wynika z najnowszych badań

2021-05-31 9:43

Cały czas trwają badania, które mają na celu udowodnić, że koronawirus nie jest niebezpieczny dla uczestników koncertów. Po dwóch testowych koncertach w Liverpoolu, okazało się, że COVID-19 nie roznosi się na wydarzeniach tego typu.

Na przełomie kwietnia i maja odbyły się dwa koncerty w Liverpoolu, w trakcie których prowadzono badania nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W wydarzeniach wzięło udział 13 tysięcy osób, które zobaczyły na żywo Fatboy Slim oraz Blossoms. Jak się okazuje, wydarzenia nie wpłynęły na rozprzestrzenianie się wirusa.

Co tam w środku gra? - Kult

COVID-19 nie roznosi się na koncertach! Tak wynika z najnowszych badań

Podczas testowych koncertów, uczestniczy nie musieli nosić maseczek i nie musieli zachowywać dystansu. Przed imprezą wykonano badania PCR oraz około 4 do 7 dni po wydarzeniu, co się okazało? Przed imprezą wirusa wykryto u pięciu osób, w trakcie imprezy u czterech, a u siedmiu po imprezie. Jak przekazał portal 'NME', który powołał się na wypowiedzi przedstawicieli służby zdrowia, badania są sukcesem, pokazując, że wyjście na koncert bez maski i zachowywania dystansu, jest równie bezpieczne jak wyjście do galerii handlowej czy restauracji. Czy to poprawi sytuację koncertów na świecie? Jest to z pewnością krok ku normalności.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]