Jak dobrze znasz film American Beauty? QUIZ

i

Autor: AKPA Co wiesz na temat filmu "American Beauty"?

QUIZ

Co pamiętasz z filmu "American Beauty"? Quiz z kultowej produkcji - dasz radę 8/10?

2024-04-07 20:38

"American Beauty" to jeden z najbardziej znanych obrazów w filmografii Kevina Spacey'a, Annette Bening czy Meny Suvari. Dramat obyczajowy w reżyserii Sama Mendesa miał swoją premierę dokładnie 8 września 1999 roku i od razu zyskał szerokie uznanie krytyków. Jak dobrze pamiętasz tę produkcję? Sprawdź się w naszym quizie!

8 września 1999 roku w historycznym kinie Grauman's Egyptian Theatre odbyła się premiera filmu American Beauty. Dramat obyczajowy z elementami czarnej komedii z Kevinem Spacey, Annette Bening, Thorą Birch, Meną Suvari Wesley'em Bentley'em w rolach głównych od razu zebrał bardzo dobre opinie krytyków. Fabuła skupia się na przeżywającym kryzys wieku średniego Lesterze Burnhamie, który zakochuje się w koleżance swojej córki. Wątki poboczne dotyczą zaś jego żony, losów nieśmiałej Jane i jej związku z mieszkającym w sąsiedztwie chłopakiem. Fabuła produkcji częściowo została zainspirowana procesem Amy Fischer, znaną szerszej jako "Long Island Lolita" - dziewczyną, która usiłowała zamordować żonę swoje kochanka. Obraz zyskał ogromną popularność, zdobywając szereg najważniejszych nagród przemysłu filmowego, jednak, co ciekawe, retrospektywne recenzje są dość negatywne i krytykują chociażby scenariusz. Nie zmienia to jednak faktu, że American Beauty ma dziś status kultowego, a słynna scena z płatkami róż to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów filmowych w historii kina.

Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16

Quiz z filmu "American Beauty"

Choć obecnie ze względu kontrowersje wokół odtwórcy głównej roli film ten nie cieszy się tak dużą popularnością, nie da się ukryć, że odcisnął duże piętno na współczesnym kinie. Jak dobrze pamiętasz American Beauty? Sprawdź się w naszym quizie!

Jak dobrze znasz film "American Beauty"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym na początku zajmował się Lester?