Tik Tok

i

Autor: Adam Bysiek / Radio ESKA ROCK Tik Tok

Chciały nagrać film na Tik Toka, a spaliły całe gospodarstwo! Sąsiedzi nie mogą w to uwierzyć

2021-05-18 10:06

Jedną z największych zagwostek Tik Tokerów jest to ja w krótkim czasie zyskać jak największą rzeszę widzów i odbiorców. Użytkownicy aplikacji rozważają wiele scenariuszy na realizację zaplanowanego w głowie filmowego przedsięwzięcia, ale często wiele z nich z nich okazuje się niebezpieczne nie tylko dla samych twórców - również i otoczenia. Niestety znów przekonaliśmy się, że w dobie społeczeństwa przemysłowego i internetowego najmłodsi są w stanie dla sławy zrobić dosłownie wszystko.

Tworząc swoje filmiki i zdjęcia za każdym razem przesuwają granice dobrych obyczajów, a co gorsza bezpieczeństwa. Ten przypadek pokazuje do jak wielkiej tragedii może doprowadzić brak zdrowego rozsądku.

Chciały nagrać film na Tik Toka, a spaliły całe gospodarstwo

Nastolatki chciały nagrać film na Tik Toka, a spaliły całe gospodarstwo. Miało być to zwykłe popołudnie spędzone na realizacji kolejnych virali i nagrań na ich profile na Tik Toku. Niestety było zupełnie inaczej. Chwile grozy przeżyli okoliczni mieszkańcy, którzy byli świadkiem tego jak dziewczynki, chcąc nagrać spektakularne efekty pirotechniczne, podpaliły stosy słomy i tym samym zaprószyły ogień, nad którym przestały panować. Po chwili zaczęły uciekać w popłochu w obawie o konsekwencje swojego działania. Gospodarstwo doszczętnie spłonęło.

Co Prezydent powinien wrzucać na Tik Toka? Koronaporadnik Adama Federa cz.9

Niestety wezwane na miejsce zdarzenia, przez lementujących i przerażonych sąsiadów, służby gaśnicze nie zdołały ugasić pożaru. Płomienie pochłonęły cała farmę i niestety niczego nie udało się uratować.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - straty są ogromne

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych skomentowało całe zajście i stwierdziło, że straty zaistniałe w wyniku pożaru są ogromne. Cała sytuacja miała miejsce Kraju Permskim, na zachodzie Rosji, a do zdarzenia doszło dokładnie 15 maja 2021 roku w godzinach popołudniowych.

Służby badające sprawę szybko ustaliły dane personalne Tik Tokerek, które odpowiedzą za wywołanie pożaru oraz doszczętne zniszczenie posiadłości. Według naszych ustaleń wyrok w sprawie dziewczynek ma zapaść do końca maja 2021 roku.

- Właściciel gospodarstwa może prywatnie pozywać i zażądać odszkodowania od rodziców - tak twierdzi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Tik Tok to medium, które tworzone jest z reguły przez ludzi młodych, często są to dzieci. Wielu dorosłym ciężko pojąć i zrozumieć proces myślowy jaki zachodzi w umysłach najmłodszych użytkowników tej aplikacji.

Sonda
TikTok - korzystasz z apki?