Bohemian Rhapsody z wielkim rekordem. Tego wyniku już nikt nie przebije?

i

Autor: Peter Röshler / Mercury Songs Ltd / Universal Music Poland Bohemian Rhapsody z wielkim rekordem. Tego wyniku już nikt nie przebije?

Bohemian Rhapsody z wielkim rekordem. Tego wyniku już nikt nie przebije?

2021-03-30 8:11

To jedna z niewielu na świecie tak kultowych piosenek. Przez lata zbierała prawdziwe żniwo w postaci mnóstwa nagród i wyróżnień, zyskując zarazem miano legendarnej, niesamowitej i niezwykłej. Doceniona przez wszystkich krytyków i fanów zespołu Queen, nie osiada na laurach i wciąż po latach fascynuje i zachwyca. Do listy rekordów ustanowionych przez ten utwór, nadszedł czas aby dopisać kolejny!

Zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki przekazało właśnie informację o dokonaniu niemożliwego przez brytyjska formację! jak myślicie, co się wydarzyło?

Bohemian Rhapsody - amerykański sen

Bohemian Rhapsody to kawałek z wieloletnim stażem w światowych notowania list przebojów. Tym razem spełnił się amerykański sen fanów Queen, ponieważ poinformowano o tym, że utwór uzyskał status Diamentowej Płyty za oceanem. To historyczne wydarzeniem z tej racji, że jeszcze jakiejkolwiek innej brytyjskiej formacji nie udało się odnieść w Ameryce podobnego sukcesu. Przypomnijmy, że muzyczny diament przyznaje się płytom sprzedanym w minimum 10. milionach egzemplarzy.

Joanna Wołosz gra przebój Queen

Sukces komentuje w rozmowie z dziennikarzami sam Brian May - Jest to niesamowita wiadomość. Muszę siebie uszczypnąć, żeby upewnić się, czy to prawda. Wykracza to poza wszelkie najdziksze marzenia, jakie mieliśmy. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy wierzyli w nas przez te lata. 

Bohemian Rhapsody - rekord wyświetleń

Utwór Bohemian Rhapsody w serwisie YouTube został odtworzony już ponad miliard razy, co stanowi kolejny z licznych już rekordów piosenki. Nowe życie w kawałek tchnął z pewnością film w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Brayana Singera o tym samym tytule, który jest na liście 10. najczęściej i najchętniej oglądanych biografii na świecie. Dodajmy, że Bohemian Rhapsody może pochwalić się liczbą 1,6 miliarda odtworzeń w streamingu na całym świecie. Wynik ten to suma odtworzeń z wszystkich platform streamingowych takich jak Spotify, Apple Music czy Deezer.

QUIZ. Freddie Mercury zmarł 30 lat temu. Co wiecie o legendarnym wokaliście i zespole Queen?

Pytanie 1 z 10
Kto jako ostatni dołączył do składu Queen?