Bob Dylan - najlepsze TEKSTY literackiego Noblisty

i

Autor: fot. Bulls Najlepsze teksty Boba Dylana - zobacz nasz subiektywny wybór

Bob Dylan sprzedał prawa do swojej muzyki za gigantyczną kwotę

2020-12-09 12:26

Bob Dylan jest uznawany za jednego z najpopularniejszych muzyków na świecie, który miał ogromny wpływ na kształt muzyki rockowej. Wiele numerów artystów zostało interpretowanych na wiele różnych styli muzycznych i z pewnością tak będzie dalej. Artysta postanowił jednak rozstać się ze swoim katalogiem i sprzedać go za gigantyczną kwotę,

Postać Boba Dylana jest bardzo ważna dla świata rocka i nie da się ukryć, że wiele hitów, które znamy z list przebojów, są autorstwa Boba Dylana. Nawet słynna anegdota mówi o tym, że jeśli nie wiesz kto napisał daną piosenkę, to z pewnością był to Bob Dylan. Artysta postanowił jednak rozstać się ze swoim katalogiem, sprzedając go za gigantyczną kwotę.

Co tam w środku gra? Keith Richards

Bob Dylan sprzedał prawa do swoich utworów za gigantyczną kwotę

Firma Universal Music Publishing Group, należąca do Universal Music Group, ogłosiła przejęcie całego katalogu utworów Boba Dylana. Jak donoszą zagraniczne media, gatalog zostal wykupiony za 30 milionów dolarów! Jak powiedział prezes Universal Music Publishing Group, Jody Gerson:

Reprezentowanie jednego z najlepszych songwriterów wszech czasów – którego wpływ na kulturę jest nieoceniony – to jednocześnie przywilej oraz olbrzymia odpowiedzialność. Cała ekipa UMPG czuje się zaszczycona, że zostaliśmy wydawniczym partnerem Boba Dylana. Szczególnie chciałabym podziękować Marcowi Cimino, którego pasja i upór okazały się kluczowe, by przeprowadzić tę umowę. Nie możemy doczekać się współpracy z Bobem. Wszyscy pracownicy UMPG dołożą wszelkich starań, by jego twórczość wciąż trafiała do kolejnych pokoleń i inspirowała fanów, artystów oraz kompozytorów z całego świata.

Bob Dylan gra 100 koncertów rocznie, które zazwyczaj są wyprzedane w kilka chwil. Fani artysty bardzo żywo reagują na nowości i wygląda na to, że firma Universal kupiła katalog, który jeszcze długo będzie przynosił spore zyski,