'Batman' Tima Burtona otrzyma komiksową kontynuację! Kiedy premiera?

i

Autor: screen: https://youtu.be/B5BRjvuDZ4A

'Batman' Tima Burtona otrzyma komiksową kontynuację! Kiedy premiera?

2021-02-18 10:07

Dla wielu fanów Batmana i uniwersum DC, opowieść o Mrocznym Rycerzu w wersji Tima Burtona, jest najlepszą ekranizacją komiksu w historii. Okazuje się, że opowieść doczeka się komiksowej kontynuacji!

Batman w reżyserii Tima Burtona, jest uznawany przez fanów komiksów, jako jednak z lepszych ekranizacji komiksowych w historii. Mimo upływu lat, film nadal jest bardzo lubiany i wygląda na to, że teraz będzie przeżywał drugą młodość. Film doczeka się kontynuacji, która ukaże się w wersji komiksowej, rozwijając wątki ukazane w filmie.

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

Batman 89 - kiedy premiera komiksowej kontynuacji filmu Tima Burtona?

Film ma rozwijać wątki z dwóch filmów Tima Burtona, a postaci, które zobaczymy, będą wzorowane na aktorach, którzy występowali wtedy w filmach. Co ciekawe, komiksowej kontynuacji doczeka się także klasyczny film o Supermanie! Oba wydawnictwa otrzymały już specjalne okładki, które możecie zobaczyć poniżej:

Komiksy mają mieć swoją premierę 27 czerwca 2021, jak czytamy w oficjalny przekazie DC na temat wydawnictwa 'Batman 89':

Scenarzysta Sam Hamm ("Batman", "Powrót Batmana") i rysownik Joe Quinones (Dial H for Hero) będą kontynuować pokręcone przygody Mrocznego Rycerza z przełomowych klasycznych filmów Tima Burtona o Batmanie, aby wciągnąć kilka wątków pozostawionych przez słynnego reżysera. Gotycka, choć wciąż zakorzeniona w poczuciu realizmu mentalność świata przedstawionego, pomogła wielu fanom DC z całego globu poznać zetknąć się po raz pierwszy z Gotham Mrocznego Rycerza. W nowym komiksie "Batman '89" Hamm i Quinones zapoczątkują powrót Seliny Kyle/Catwoman i zaprezentują zupełnie nowego Robina! Co więcej, Quinones ma już wizję Harveya Denta/Two-face'a, która jest tak bliska filmowej magii, jak tylko potrafi komiks!

Z kolei tak wygląda opis wydawnictwa 'Superman 78':

Zgodnie z planami DC dotyczącymi "Batmana '89", Rob Venditti ("Hawkman") i Wilfredo Torres ("Batman '66") będą współpracować nad "Supermanem '78", opowiadając historie osadzone w świecie Richarda Donnera i Christophera Reevesa stworzonym w filmie "Superman". W "Superman '78" przechodnie ponownie będą zdumieni i zachwyceni umiejętnościami Supermana, a Lois Lane, (jeszcze!) nie będzie wiedzieć, że Clark Kent jest potajemnie Supermanem. Czysty dreszczyk emocji związany z widokiem człowieka, który lata, wysoko skacze lub zatrzymuje pocisk piersią, zostanie odzwierciedlony w tym samym medium, w którym Superman zadebiutował! W "Superman '78" Venditti i Torres zainspirowani klasycznym, ponadczasowym stylem opowiadania Donnera, pokażą fanom, że człowiek naprawdę może latać.

QUIZ. Najgorsze polskie filmy. Tego nie dało się oglądać! Pamiętasz, kto w nich grał?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś, o czym wszyscy z pewnością słyszeli. "Kac Wawa". Który z aktorów grał w tym filmie?