Angus Young żałuje jednej piosenki AC/DC. O jaki numer chodzi?

i

Autor: screen: https://youtu.be/54LEywabkl4

Angus Young żałuje jednej piosenki AC/DC. O jaki numer chodzi?

2020-12-14 9:57

Zespół AC/DC ma na swoim koncie wielkie hity, które z biegiem lat stały się prawdziwymi klasykami w świecie rocka. Jest jednak numer, którego Angus Young wolałby nie mieć nigdy w swojej dyskografii.

AC/DC mają w swojej dyskografii albumy i piosenki, które stały się prawdziwymi klasykami, jednak są pewne kompozycje, o których każdy wolałby zapomnieć. Angus Young zdradził, który numer z ogromnej dyskografii zespołu, jest dla niego najmniej ważny.

Co tam w środku gra? - Motorhead

Angus Young wskazał numer AC/DC, który wolałby, aby nigdy nie powstał

W wywiadzie dla 'Vulture', Angus Young opowiedział, który numer w twórczości AC/DC mógłby w ogóle nie powstać:

Na naszym pierwszym albumie „High Voltage” była miłosna piosenka „Love Song”, która w ogóle do nas nie pasowała. Nie wiem, czy próbowaliśmy sparodiować nią piosenki miłosne, nie pamiętam nawet tekstu. Człowiek z wytwórni płytowej powiedział nam, że teraz popularna jest taka łagodna muzyka i że powinniśmy wydać ten numer na singlu. Pamiętam, że myślałem sobie: „Kto przy zdrowych zmysłach chciałby to wydać?”. Ale mieliśmy szczęście, bo didżeje, którzy widzieli nas na żywo wiedzieli, że nie jesteśmy tacy i grali piosenkę z drugiej strony, „Baby, Please Don’t Go”. Mieliśmy przebój ze strony B singla.

Przypomnijmy, że AC/DC wydali nową płytę w listopadzie 2020, a jej tytuł to 'Power Up', który promowany jest singlami 'Shot in the dark' oraz 'Demon Fire'.