Evanescence - 10 faktów o zespole

i

Autor: mat.prasowe Evanescence - 10 faktów o zespole

Amy Lee ujawniła, jak powstał tekst do kultowego numeru 'Bring Me To Life'

2021-05-05 13:13

Evanescence to już kultowa i znana na całym świecie formacja. Nie da się, że numer Bring Me To Life znacząco przyczynił się do tego, że grupa zyskała światową rozpoznawalność, a jedno z jej wydań rozeszło się w nakładzie ponad 17 milionów egzemplarzy! Amy Lee w jednym z wywiadów postanowiła zdradzić szczegóły tego jak powstał ten mega hit, który do dziś rozpoznawalny jest na całym świecie.

Świat zna już historie wielu przebojów, które powstały z czystego przypadku, niejednokrotnie na kolanie, od tak po prostu. Są jednak tacy artyści, których twórczość cechuje niezwykła skrupulatność. Evanescence na czele z Amy Lee z cała pewnością należą do tej drugiej grupy.

Amy Lee zdradza jak powstał tekst do Bring Me To Life

Amy Lee zdradziła dziennikarzom Sonic Seducer jak powstał tekst do Bring Me To Life. - Pamiętam, o kim pisałam w „Bring Me to Life”, ponieważ było to o moim obecnym mężu, jeszcze przed ślubem. W pewnym momencie byłam w trudnym miejscu, tkwiłam w złym związku. Ratunkiem okazał się Josh, wtedy jeszcze znajomy, którego nawet dobrze nie poznałam – widzieliśmy się trzeci lub czwarty raz - opowiada o procesie twórczym artystka.

Co tam w środku gra - Evanescence (The Bitter Truth)

To jednak nie koniec wspomnień Amy Lee związanych z odczuciami i emocjami jakie wówczas jej towarzyszyły. geneza powstania tego znanego i popularnego tekstu ma swoje źródło w - uwaga - restauracji! - Poszliśmy do restauracji, a nasi przyjaciele parkowali akurat samochód. Usiedliśmy naprzeciwko siebie, a on zapytał: „Jesteś szczęśliwa?”. Zaskoczył mnie, ale to pytanie przeszyło moje serce. Wydawało mi się, że ukrywałam swoje emocje naprawdę dobrze, a tu nagle ktoś je odkrył; przejrzał mnie. Stąd w pierwszej zwrotce fragment: „How can you see into my eyes, like open doors” - dodaje Amy Lee z formacji Evanescence 

Bring Me to Life - wielki hit Evanescence 

Nie ulega wątpliwości, że Bring Me to Life to wielki hit Evanescence. Amy lee już wielokrotnie przyznawała, że ten kawałek jest dla niej szczególny. Jedynym powodem sentymentu jaki wiąże z hitem artystka, nie jest tylko to, że hit ten przyczynił się do wielkiego progresu formacji, ale też emocjonalny ciężar, którym utwór jest obarczony. Jak sama mówi - kawałek ten budzi tylko i wyłącznie pozytywne skojarzenia.

Sonda
Wybierasz się na Pol'and'Rock Festival w 2021 roku?