160 muzyków symfonicznych wykonało piosenkę Iron Maiden. Efekt jest zadziwiający

i

Autor: screen: https://youtu.be/CPom8u0t2hg

160 muzyków symfonicznych wykonało piosenkę Iron Maiden. Efekt jest zadziwiający

2021-04-02 11:12

Iron Maiden są takim zespołem, który przez lata doczekał się licznych coverów swoich utworów. Dawno jednak nie było przeróbki, która zrobiłaby takie wrażenie na fanach. W sieci pojawiło się nagranie, gdzie możemy zobaczyć jak hit zespołu jest wykonywany przez 160 muzyków symfonicznych.

Iron Maiden to jeden z tych zespołów, który przez lata dorobił się wielkich osiągnięć, setek tysięcy fanów oraz licznych coverów, które regularnie pojawią się w sieci. Oczywiście, są lepsze i gorsze przeróbki, jednak niedawno w sieci pojawił się cover, który przebił wiele innych i bardzo przypadł do gustu reszcie fanów grupy.

Co tam w środku gra - Serj Tankian Elasticity

Iron Maiden w wersji 160 muzyków symfonicznych

Pomysł ze strony dyrygenta Szwedzkiej Orkiestry Symfonicznej, Ulfa Wandenbrandta, który doszedł do wniosku, że mimo tego, że nie można się spotykać, da się to zrealizować coś wyjątkowego. Całość została nagrana przez internet, jak powiedział Ulf:

Wielu z moich kolegów z całego świata nie może teraz grać razem i występować, zwróciłem się więc do nich i zaproponowałem współpracę przez internet.

Tak też został nagrany specjalny cover piosenki 'Fear of the dark', a wśród wykonawców znaleźli się artyści z Chile, Polski, Szwecji, Rosji, Norwegii i Argentyny. Posłuchajcie specjalnego wykonania wielkiego hitu Iron Maiden:

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny