ZZ TOP - RAW

i

Autor: Materiały prasowe

ZZ TOP wracają z "La Grange" i zapowiadają nowy album "RAW"!

2022-04-22 13:11

Brodacze z Teksasu wracają w wielkim stylu! Panowie opublikowali nowy singiel z nadchodzącego "RAW" - albumu, który ma ukazać się jeszcze w lipcu 2022 roku. Co wiemy o nadchodzącej płycie? Jak brzmi nowa wersja La Grange?

La Grange jest jednym ze znaków rozpoznawczych bogatego katalogu ZZ Top i po raz pierwszy pojawił się w 1973 roku jako część ich przełomowego albumu „Tres Hombres”. Singel był najbardziej udanym wydaniem, jakiego zespół do tej pory doświadczył i stał się niemalże hymnem grupy na prawie pięć dekad! Piosenka jest czymś w rodzaju hołdu dla „The Chicken Ranch”, domu publicznego, który znajdował się w mieście La Grange, około 200 km od New Braunfels. Nieżyjący już Dusty Hill wspominał kiedyś: „Krótko po tym, jak płyta została wydana, miejsce zostało zamknięte, a ja spędziłem dużo czasu w Teksasie, wyjaśniając ludziom, że nie mamy z tym nic wspólnego”. Brodacze powracają nie tylko z nową wersją "La Grange", ale również nową płytą. Czy będzie utrzymana w typowym dla zespołu klimacie?

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

ZZ TOP - nowa płyta w 2022 roku!

Nadchodzi "RAW" - czyli kolejna płytowa propozycja od ZZ TOP. To będzie wyjątkowy album, ponieważ całość została nagrana w ciągu jednego dnia! Muzycy chcieli w ten sposób utrzymać ducha prostoty i ukłonić się w stronę swoich początków. Na krążku znajdzie się 11 kompozycji i poza klasycznym cedekiem będzie również na 180-gramowym winylu. Planowana premiera 22 lipca 2022. Wydaniu albumu „RAW” towarzyszyć będzie trasa koncertowa RAW WHISKEY TOUR, która rozpocznie się 27 maja w San Diego w Kalifornii i obejmie ponad 100 koncertów ZZ Top w Ameryce Północnej.

Sonda
Która wersja "La Grange" brzmi lepiej?

ZZ TOP - nowa wersja La Grange

Panowie z Teksasu ponownie sięgnęli po swój ikoniczny hicior. W piątek 22 kwietnia 2022 opublikowali nowy singiel "La Grange", który pojawi się na albumie. Utwór, podobnie jak pozostałe 11 kompozycji z nadchodzącego albumu, został nagrany w kultowym "Gruene Hall" w New Braunfels in Texas! Posłuchajcie poniżej: