Powstaje serial o morderstwie Johna Lennona. Co wiadomo na temat John Lennon: Murder Without a Trial?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ethan A. Russell Apple Corps Ltd. Powstaje nowy serial, który skupi się na morderstwie Johna Lennona

Zwiastun dokumentu o morderstwie Johna Lennona ujawnia SZOKUJĄCE zachowanie zabójcy po oddaniu strzałów

2023-11-30 9:44

W tym roku minie ponad czterdzieści lat od nagłej i zdecydowanie przedwczesnej śmierci Johna Lennona. Uznany artysta, były Beatles, został zamordowany przez swojego "fana" tuż przed własnym apartamentem. Teraz nad tym tragicznym zdarzeniem po raz kolejny postanowili pochylić się filmowcy - powstaje serial "John Lennon: Murder Without a Trial". Dostępny jest już jego zwiastun, z którego dowiadujemy się wstrząsających szczegółów.

Czwartek 26 października okazał się być dniem szczególnym dla fanów The Beatles z całego świata - i to, jak się okazuje, z dwóch powodów. Tego dnia oficjalnie zapowiedziana została premiera ostatniego utworu legendarnego zespołu. Kompozycja nosi tytuł Now and Then i jest ostatnią w historii grupy, w nagraniach której udział wzięli wszyscy jej członkowie - John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr i George Harrison. 

Historia utworu sięga lat 70., kiedy to Lennon nagrał do niego wokale. Demo z tym materiałem Yoko Ono przekazała McCartneyowi w 1994 roku, a on, wraz z pozostałymi Beatlesami, dograli swoje partie i ukończyli wstępny miks. Niestety, technologiczne ograniczenia tamtych czasów uniemożliwiły oddzielenie ścieżki wokalnej i pianina Johna, tak, by uzyskać czysty, niezamglony miks potrzebny do ukończenia piosenki. Now and Then trafiło do szuflady z nadzieją, że kiedyś technologia umożliwi właściwe pochylenie się nad utworem. Ta nadeszła w 2021 roku, gdy premierę miał serial The Beatles: Get Back w reżyserii Petera Jacksona. Odnowiony dokument wykorzystał technologię WingNut Films’ MAL, która stała się kluczowa dla dalszej historii Now and Then. Dzięki niej kompozycję udało się ukończyć i ujrzała ona światło dzienne 2 listopada.

The Beatles - 5 ciekawostek o “Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” | Jak dziś rockuje?

Nadciąga nowy serial o śmierci Johna Lennona

To jednak nie koniec wieści dla fanów The Beatles. Dokładnie tego samego dnia, kiedy zapowiedziano premierę kompozycji, platforma Apple TV+ ogłosiła powstanie nowego serialu dokumentalnego, który zaprezentuje ponową próbę opowiedzenia tragicznej historii śmierci Johna Lennona. Projekt nosi tytuł John Lennon: Murder Without A Trial i zostanie podzielony na trzy części, które zaoferują "najpełniejsze spojrzenie na prawdę o tragicznym morderstwie ikony muzyki i kultury Johna Lennona oraz śledztwie i skazaniu Marka Davida Chapmana". Narratorem dokumentu będzie Kiefer Sutherland, a złożą się na niego niepublikowane wcześniej wywiady ze świadkami, zdjęcia z miejsca zbrodni i wiele innych. Nadchodzący serial ma być najdokładniejszą analizą morderstwa artysty, a za jego reżyserię odpowiadają Nick Holt i Rob Coldstream. Wiadomo już, że serial zadebiutuje na Apple TV+ 6 grudnia. Teraz zaś światło dzienne ujrzał zwiastun produkcji, który ujawnił wstrząsający szzczegół.

"Przepraszam, że zepsułem Wam wieczór"

Jedną z osób, która udzieliła wywiadu na potrzeby dokumentu, jest naoczny świadek, który zdradził, że Chapman, po postrzeleniu Lennona, zwrócił się do obecnych na miejscu i powiedział do nich: "Przepraszam, że zepsułem Wam wieczór". Rozmówca miał mu na to odpowiedzieć: "Żartujesz sobie? Właśnie zrujnowałeś sobie całe swoje życie".  Zobacz trailer poniżej.