Złe wieści dla fanów Nightwish! Co dalej z koncertami?

i

Autor: Pete Doherty/Retna/Photoshot/REPORTER Nightwish rezygnuje z występwania?

Złe wieści dla fanów Nightwish! Co dalej z koncertami?

2024-01-24 10:11

Jeszcze w ubiegłym roku zespół Nightwish miał pełne ręce roboty i sporo czasu poświęcał na koncertowanie. Wiosną jednak formacja ogłosiła, że zawiesza tę formę aktywność na bliżej nieokreślony czas. W drodze jest jednak premiera nowej płyty grupy - czy w związku z tym można liczyć na jakąś trasę? Nie mamy dobrych wieści…

Ostatni czas był dość szczególny dla zespołu Nightwish. Pod koniec 2022 roku wokalista grupy, Floor Jansen poinformowała, że zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Artystka bardzo szybko przeszła zabieg, który zakończył się sukcesem. Niedługo później Floor poinformowała, że oczekuje drugiego dziecka, jednak wciąż koncertowała, nawet będąc już w zaawansowanej ciąży. Jednak wiosną 2023 roku formacja wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że po zaplanowanych na lato koncertach, ta na dłuższy czas zrezygnuje z tej formy aktywności. Fani liczyli jednak na to, że, pomimo zapowiedzi, zaplanowana na ten rok premiera nowego albumu zespołu przekona go do zmiany zdania. Wygląda jednak na to, że nic z tego...

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

Nightwish nie wróci na scenę PRZEZ KILKA LAT?!

W wywiadzie dla Chaoszine perkusista Nightwish, Kai Hahto niespodziewanie poruszył ten temat. Muzyk przygotowuje się do solowego występu w Helsinkach i przy okazji opowiadania o nim zdradził, że ma nadzieję, że okaże się on sukcesem i otworzy drogę do organizacji kolejnych pokazów. Dalej Hahto mówi, że byłoby to o tyle dobre, że zbliża się premiera nowego albumu Nightwish, a jego solowe koncerty dałyby możliwość usłyszenia tego materiału na żywo, gdyż sama formacja nie planuje koncertować przez najbliższe dwa lub nawet trzy lata!

Powody decyzji Nightwish o zaprzestaniu koncertowania nie są dokładnie znane. W opublikowanym w 2023 roku oświadczeniu zespół zdradził, że chodzi o względy osobiste, nie jest to jednak ciąża Floor czy solowe projekty członków.

Myślę o tym, ale najpierw zagramy ten nadchodzący pokaz, a następnie zobaczmy, czy jest zapotrzebowanie na to, abym grał więcej. Najprawdopodobniej będziemy coś wokół tego kręcić, aby sprawdzić później, zobaczyć, jak to poszło. Jeśli bym dobrze sobie poradził, mógłbym zagrać jeszcze kilka koncertów w tym roku. Byłoby miło, ponieważ następny album Nightwish ukaże się jeszcze w tym roku, zagrałbym może kilka nowych piosenek z niego na żywo, ponieważ w tej chwili wygląda na to, że nie będzie żadnych nowych koncertów Nightwish w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat - powiedział perkusista w wywiadzie.